Za: strazgraniczna.pl
w , ,

Nigeryjczyk udający Kanadyjczyka z zestawem fałszywych dokumentów zatrzymany na Okęciu

Funkcjonariusze z Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali obywatela Nigerii, który posługiwał się skradzionym kanadyjskim paszportem. Co więcej, w bagażu miał ukryte także inne dokumenty – włoskie, nigeryjskie i kanadyjskie. Wszystkie były wystawione na te same dane osobowe.

Cudzoziemiec zgłosił się do odprawy paszportowej na warszawskim Lotnisku Chopina przed odlotem samolotu do Toronto. Do kontroli przedstawił kanadyjski paszport, który – jak się okazało – figurował w bazach danych jako utracony.

Mężczyznę zatrzymano. W jego bagażu funkcjonariusze znaleźli kolejne dokumenty: nigeryjski paszport, dwa nigeryjskie i jeden włoski dowód osobisty, dwa nigeryjskie i jedno kanadyjskie prawo jazdy oraz włoski dokument pobytowy. Wszystkie dokumenty były wystawione na te same dane osobowe.

Funkcjonariusze SG ustalili, że zatrzymany jest obywatelem Nigerii i posiada prawo do pobytu na terytorium Włoch, co poświadczyła strona włoska.

Wobec Nigeryjczyka wszczęto postepowanie przygotowawcze prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota. Za usiłowanie przekroczenia granicy na podstawie paszportu stwierdzającego tożsamość innej osoby oraz za czynienie przygotowań do posłużenia się podrobionymi dokumentami, cudzoziemcowi grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

Za: strazgraniczna.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Posłowie Budka i Sowa staną przed Sejmową Komisją Etyki!

Wpadka Kukiza. Obraził żołnierzy wyklętych – „Bury” i „Ogień” bandytami?