w ,

Nowe lewicowe autorytety katolicyzmu!

Po lewej stronie sceny politycznej, co jakiś czas dochodzi do przetasowania autorytetów. Dotyczy to także kwestii katolicyzmu wśród Polaków. Mieliśmy już ks. Lemańskiego, potem Ojca Grzegorza Kramera. Teraz czas na kobiece uderzenie i Dominikę Wielowieyską.

Dziennikarka, przedstawiła w “Gazecie Wyborczej” swoją wizję chrześcijaństwa i Kościoła Katolickiego. Jej pomysły pochwalone zostały min. przez Macieja Gdulę – posła Lewicy.

Kościół katolicki i część prawicy popełniają wielki błąd. Uznanie praw osób homoseksualnych nie jest sprzeczne z Ewangelią – naucza nas Wielowieyska.

Dziennikarka stara się za pomocą Pisma Świętego tłumaczyć, że czyny homoseksualne nie są sprzeczne z Biblią. Zapomina jednak chyba o podstawowych kwestiach jak chociażby VI przykazanie.

Najradykalniejszych działaczy ruchu LGBT też warto przekonywać, że nie Jezus Chrystus jest waszym przeciwnikiem, ale absurdalne poglądy części jego wyznawców.

Do kwestii poruszanych przez dziennikarkę odniósł się min. poseł Gdula.

Bez rozsądnych głosów katolików trudno będzie zbudować w Polsce akceptację dla osób LGBT. Dlatego bardzo się cieszę z tekstu Wielowieyskiej. Pisze, że w Biblii jest wiele problematycznych szczegółów. Natomiast przesłanie jest jasne i jest nim miłość” – pisze polityk na Twitterze promując tekst „LGBT i katolicyzm: tęcza nie kłóci się z wiarą”.

Do czego to doszło, by osoby jawnie sprzeciwiające się nauce KK i temu co w Piśmie Świętym zawarte, uczyły wiary? Zachęcanie do grzesznego trybu życia to również grzech. Czego się jednak spodziewać w czasach gdy hedonizm staje się nową religią?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Polska siła na arenie międzynarodowej!

Między niebem a piekłem