w

O tym nie wolno zapomnieć. Co Urban mówił w 1984 roku o zabójstwie ks. Popiełuszki? [WIDEO]

Fot. Twitter

Jeden z użytkowników Twittera zamieścił nagranie sprzed 38 lat, w którym ówczesny rzecznik prasowy rządu – Jerzy Urban wypowiada się w temacie śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. Podczas spotkania z dziennikarzami sugerował on prowokację, mająca na celu wywołanie niepokojów i destabilizacji w kraju.

– Nie udało się wzniecić niepokojów w Polsce na tle zabójstwa ks. Popiełuszki, co mogło być celem tej prowokacji, a co w każdym razie usiłowali spowodować liczni aktywiści antysocjalistyczni. Środowiska te wykazują wzmożoną aktywność, aby zdyskontować dramat jako okazję do przypomnienia o swoim istnieniu. Nasz stosunek wobec tych grup pozostaje bez zmian. To nie są i nie będą partnerzy. – mówił Urban.

– Można już oceniać, że żaden z tych procesów, w które mogła ugodzić prowokacja nie został w jej wyniku zahamowany i nie doznał istotnego uszczerbku. Mówię o procesie porozumienia narodowego, dialogu z Kościołem, nawiązywania kontaktów rządowych z krajami Europy zachodniej. Otrzymujemy liczne sygnały, w tym od ludzi wierzących mówiące o zaufaniu do rządu, do poczynań MSW i prokuratury w związku ze śmiercią ks. Popiełuszki. Są to też głosy aprobujące oceny, jaką przedstawiło KC PZPR oraz aprobujące politykę informacyjną ws. zabójstwa ks. Popiełuszki. – zakończył ówczesny rzecznik prasowy rządu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

2010 rok: Kaczyński przestrzega przed neoimperialną polityką Kremla. Tak kpił Sikorski [WIDEO]

Warchoł: Koniec lichwiarskiego niewolnictwa! [WIDEO]