Obrońca Puszczy Białowieskiej przy zwłokach jej mieszkańca? Skandaliczne zdjęcia Cimoszewicza!

2
4430

Internauci kpią z zaangażowania Włodzimierza Cimoszewicza w krytykę działań ministra ochrony środowiska Jana Szyszki. W komentarzach wykorzystują zdjęcie na którym polityk SLD, jeszcze jako minister spraw zagranicznych, pozuje wraz królem Hiszpanii Juanem Carlosem przy martwym żubrze.

Są tacy, którzy nie przebierają w słowach. „Pierwszy z lewej, obrońca Puszczy Białowieskiej, komuch Cimoszewicz, na pierwszym planie zastrzelony żubr, mieszkaniec Puszczy Białowieskiej” – brzmi jeden z szyderskich wpisów pod zdjęciem.

Włodzimierz Cimoszewicz zabiera głos w sprawach dotyczących lasów, powołując się na znajomość ich ekosystemu. B. wicepremier i wicemarszałek Sejmu od kilkunastu lat mieszka w Puszczy Białowieskiej.

Zdjęcie przedstawiające polityka nad zabitym żubrem pojawia się w internecie nie pierwszy raz. Wróciło w styczniu, kiedy przedstawiciele opozycji, a wśród nich syn Cimoszewicz, Tomasz, protestowali przeciw odstrzałowi tych zwierząt w Puszczy Boreckiej.

Wtedy „Gazeta Polska Codziennie” przypomniała, że w 2004 roku w Puszczy Boreckiej na żubry polował Juan Carlos, król Hiszpanii, a nad ustrzelonym zwierzęciem zdjęcia robił sobie m.in. Włodzimierz Cimoszewicz, obecnie obrońca nie tylko żubrów, ale i Puszczy Białowieskiej.

Ostatnie protesty dotyczą wycinki ponadstuletnich drzew na jej terenie. Minister Szyszko przekonuje, że trzeba usunąć chore drzewa.

Za: TVP INFO

Komentarze:

komentarzy

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here