Oława: Polak ugodzony przez Ukraińca nożem za patriotyczną koszulkę?

1
14901

Portal olawa24.pl informuje o napaści dokonanej wczorajszej nocy na trzech młodych mężczyzn (21, 21 i 19 lat), którzy na ulicy Chrobrego zostali zaatakowani nożem przez imigranta ze Wschodu.

– Do kolegi przyjechali znajomi z Wrocławia. Szli wspólnie do stacji PKP, mój syn ich odprowadzał na ostatni pociąg. Syn gdzieś na chwilę odszedł od nich i w tym momencie podszedł do niego wysoki, dobrze zbudowany około 40 a 50-letni mężczyzna i coś zaczął mówić do niego w języku rosyjskim lub ukraińskim. Syn nie zna języka ani jednego, ani drugiego – opowiedziała redakcji matka jednego z poszkodowanych. – Z racji, że syn za 4 miesiące zostanie ojcem nie chciał brać udziału w bójce. To był moment jak on zobaczył nóż z ręku tego człowieka, zaczął nim wymachiwać, a syn wołał kolegów. W momencie, gdy się odsłonił dostał nożem w lewy bok na wysokości pachy i serca.

Wtedy na miejscu zdarzenia pojawili się koledzy zaatakowanego. Imigrant zdołał zranić nożem jednego w klatkę piersiową, a drugiego w szyje. Obaj po opatrzeniu zostali już zwolnieni do domów. Pierwszy, najciężej poszkodowany – z raną kłutą, przebitym płucem i odmą został zatrzymany w szpitalu na obserwacji.
Bandyty szuka oławska policja.

Za: olawa24.pl, dzienniknarodowy.pl

Komentarze:

komentarzy

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here