Orban walczy z sektą scjentologów! Ich siedziba Budapeszcie została zajęta przez urząd podatkowy

1
1807

Siedziba węgierskich scjentologów w Budapeszcie została zajęta przez Narodowy Urząd Podatków i Ceł (NAV). Poinformowało tym portal Hirado.hu, powołując się na wpis do ksiąg wieczystych.

Portal powiadomił, że zwrócił się do NAV-u z pytaniem, dlaczego zajęcie nieruchomości było konieczne i jaki ma ono związek ze śledztwem w sprawie tzw. Kościoła scjentologicznego. Urząd – według portalu – odparł, że nie może informować o „szczegółach trwających postępowań”.

W październiku zeszłego roku Narodowe Biuro Śledcze przeprowadziło rewizję w siedzibie scjentologów w związku z podejrzeniem nadużyć dotyczących danych osobowych. Wcześniej Narodowy Urząd Ochrony Danych i Wolności Informacji (NAIH) otrzymał skargi od osób prywatnych, które były członkami sekty lub miały z nią kontakt.

NAIH powiadomił później, że organizacja została ukarana grzywną wysokości 40 mln forintów (ok. 550 tys. zł) za niezgodne z prawem wykorzystanie danych osobowych. Szef Urzędu Attila Peterfalvi powiedział, że scjentolodzy złamali m.in. zasady wykorzystania danych zgodnie z celem, zasadę uczciwego wykorzystania danych i wymóg ich bezpieczeństwa.

Za: PAP, tvp.info

Komentarze:

komentarzy

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here