w

Oto jak się traktuje Polaków w UK! Nasi rodacy pracowali za głodowe stawki jak niewolnicy!

Na zachodzie Anglii policja przesłuchała trzy osoby w sprawie współczesnego niewolnictwa. Śledztwo wszczęto po odkryciu, że 11 Polaków pracowało w lokalnej sortowni śmieci za głodową stawkę i bez niezbędnej opieki medycznej.

Funkcjonariusze zjawili się we wtorek rano W siedzibach jednej z firm recyklingowych w Oldbury. Według policji mężczyźni pracowali mimo oznak niedożywienia. Jeden z nich miał złamany bark.

Akcja była możliwa dzięki uzyskanym informacjom, które sugerowały, że “mężczyźni z Europy Wschodniej byli wykorzystywani, otrzymując zaledwie 10 funtów za długie godziny pracy”.  Czyli około 50 zł.

Jak wynika z ustaleń policji ich pracodawcy prowadzili luksusowe życie jeżdżąc po okolicy drogimi samochodami. Znaleziono również dowody, że niektórzy Polacy regularnie spali na kartonach w jednej z sortowni. Wszystkie ofiary zostały skierowane do ośrodka Czerwonego Krzyża.

Tam zostanie zapewniona im podstawowa opieka medyczna. Natomiast podejrzani w wieku 26, 47 i 52 lat po wstępnym przesłuchaniu wyszli z aresztu. Ponownie maja stawić się na komendę na początku listopada. W tym czasie policja będzie kontynuowała śledztwo. Przestępcom zostaną postawione zarzuty czerpania korzyści ze współczesnego niewolnictwa.

Za: radiomaryja.pl

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Niemcy dumni: Już co trzeci mieszkaniec Berlina ma zagraniczne pochodzenie!

Tyszka: Zarzucają nas stosem kretyńskich ustaw. Od razu widać, że nic w życiu ludzi nie zmienią.