w ,

Oto mentalność posła Rzepeckiego. Wyrzucili mnie z partii za zdradę, uderzaj w lidera i bryluj w antypolskich mediach!

Po zawieszeniu Łukasza Rzepeckiego w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości pojawiły się medialne doniesienia o możliwej ofercie dla posła ze strony klubu Kukiz’15. Rzepecki miałby zasilić szeregi klubu, zostając jego 33 posłem. W rozmowie z Edytą Hołdyńską w telewizji Polsce.pl poseł Kukiz’15 Adam Andruszkiewicz skrytykował jednak postawę najmłodszego posła Sejmu VIII kadencji.

– Sposób krytyki prezesa Kaczyńskiego jest przesadzony. Moim zdaniem nie powinno to tak wyglądać. Należy szanować starsze osoby, które mają duże zasługi dla państwa polskiego – powiedział Edycie Hołdyńskiej Adam Andruszkiewicz.

Poseł Kukiz’15 stwierdził jednak, że decyzja o zaproszeniu posła Rzepeckiego do klubu parlamentarnego to wyłącznie decyzja Pawła Kukiza. Jak donosi RMF FM, również sam zainteresowany zwleka z podjęciem decyzji o zasileniu klubu parlamentarnego Kukiz’15.

Propozycje były wcześniej?

Pierwsza propozycja ze strony Kukiz’15 dla Łukasza Rzepeckiego miała już paść w maju. Zdaniem posłów tego klubu wówczas mógł być on posądzony o zdradę partyjnych barw.

W poniedziałek Łukasz Rzepecki skomentował informację o zawieszeniu w prawach członka PiS. Według posła, skoro on, realizując program PiS, ma zostać usunięty z ugrupowania, to „prezes Jarosław Kaczyński – nie realizując programu – również powinien być z niej wyrzucony”.

W niedzielę rzeczniczka PiS Beata Mazurek poinformowała, że poseł Łukasz Rzepecki został zawieszony w prawach członka PiS, co – jak wskazywała – jest pierwszym krokiem do wydalenia go z partii. W piątek prezydium klubu PiS zarekomendowało wydalenie posła Rzepeckiego z klubu Prawa i Sprawiedliwości. Mazurek w piątek powiedziała, że ze strony posła było już wystarczająco dużo posunięć, które by wskazywały na to, iż bardziej staje po stronie opozycji niż po stronie obozu rządzącego.

Za: TVP.info, „Do Rzeczy”, PAP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Jaki: Rzecznik Praw Obywatelskich staje w obronie handlarzy roszczeń! Oznaczmy #dymisjabodnara

Państwowa Komisja Wyborcza odrzuciła sprawozdanie finansowe SLD! Postkomuna bez publicznych pieniędzy?