Państwo islamskie zniszczyło i zaminowało starożytną Palmirę. W zabytkach znaleziono masowe groby!

1
1074

W syryjskiej Palmirze, odbitej niedawno przez siły Baszara el-Asada z rąk dżihadystów z Państwa Islamskiego (IS), odkryto zbiorowy grób ze szczątkami ponad 40 osób, cywilnych i wojskowych ofiar egzekucji dokonanej przez IS.

W niedzielę do Palmiry wkroczyły wojska legalnego, syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada, które zdołały odeprzeć siły dżihadystów z Państwa Islamskiego. Miasto niemal od roku znajdowało się pod kontrolą bojowników. Tzw. Państwo Islamskie niszczyło w Palmirze budowle, które uważało za obrazę islamu. Całe miasto zostało również zaminowane.

Palmira jest starożytnym miastem mieszczącym się w środkowej Syrii. Uznaje się ją za jedno z najlepiej zachowanych starożytnych miejsc Bliskiego Wschodu. W 1980 r. została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a od 2013 r. figuruje na niej jako obiekt zagrożony. Lew z Allat został w niej odkryty w 1977 r. przez polską misję archeologiczną.

Państwo islamskie zniszczyło starożytną Palmirę!

Palmira jest starożytnym miastem mieszczącym się w środkowej Syrii. Uznaje się ją za jedno z najlepiej zachowanych starożytnych miejsc Bliskiego Wschodu. W 1980 r. została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a od 2013 r. figuruje na niej jako obiekt zagrożony. Lew z Allat został w niej odkryty w 1977 r. przez polską misję archeologiczną.Za TV Republika

Opublikowany przez Nie chcę islamizacji Polski na 3 kwietnia 2016

Film z lipca 2015 roku:

Komentarze:

komentarzy

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here