w

Patryk Jaki: Dla nas wartością jest silna Polska, a nie ma silnej Polski bez suwerenności [WIDEO]

Fot. Twitter

Patryk Jaki stwierdził, iż jego ugrupowanie walczy o węgiel, ponieważ dzięki niemu Polska może być silna i suwerenna. Zaznaczył on, że w czasach kryzysu energetycznego, nasz kraj mógłby mieć wielką przewagę nad innymi krajami dzięki temu surowcowi. Zdaniem europosła, bycie w trakcie procesu dekarbonizacji nie pozwala nam na odpowiednie czerpanie zysków ze swoich złóż.

– Dlaczego Solidarna Polska walczy o węgiel? Nie walczymy tylko dla Śląska, ale walczymy dlatego, że dla nas ogromną wartością jest silna Polska, a nie ma silnej Polski bez suwerennej Polski. Ja suwerenność rozumiem, jako zdolność do podejmowania własnych decyzji i korzystania z własnych zasobów zarówno instytucjonalnych, politycznych, ale również z własnych zasobów gospodarczych. – powiedział Jaki.

– Przyszedł kryzys energetyczny i nagle się okazało, że Polska, która siedzi na węglu i mogłaby go dostarczyć do ogromnej części Europy i świata, mogłaby na tym ogromnie dzisiaj zarabiać, kiedy jest kryzys i mieć najtańszą energię w Europie to okazuje się, że Polska ma dekarbonizowany system węglowy i nawet gdyby chciała dzisiaj otwierać nowe ściany, a ma takie możliwości, ma dobre ściany, dobrej jakości węgiel np. na Lubelszczyźnie no to nie jesteśmy w stanie tego zrobić teraz – jak jesteśmy w trakcie procesu dekarbonizacji. – dodał europoseł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Ziobro o KPO: Szuka się chłopca do bicia, ale my się nie damy [WIDEO]

Posłanka Golbik o cesarskich cięciach. Redaktor Mazurek koncertowo punktuje jej hipokryzję [WIDEO]