w

Piotr Sak: Od lat wskazujemy, że trzeba wrócić do węgla. Kiedyś popełniono błąd, ale tkwić w nim to bezmyślność [WIDEO]

Fot. Twitter

Piotr Sak gościł w radiu RDN Małopolska. Podczas audycji odniósł się on do faktu, iż Solidarna Polska od lat sprzeciwiała się polityce odejścia od węgla jako podstawowego surowca. Polityk zaznaczył, że przyszedł czas na prawdziwy renesans węglowy i odbudowę wydobycia na większą skalę w naszym kraju.

– Od dziesięciu lat Solidarna Polska i Minister Zbigniew Ziobro przestrzegali, że to może się źle skończyć. Dzisiaj mamy tego skutki. Dwa lata temu, kiedy ważyły się losy umów społecznych dotyczących zakończenia wydobycia do 2049 roku i przejścia na gaz, Solidarna Polska, Zbigniew Ziobro, jak też Pan Minister Wójcik sygnalizowali i odwodzili od tego pomysłu. – powiedział Piotr Sak.

– Solidarna Polska jednoznacznie wskazuje, że trzeba wrócić do węgla, dokonać jego renesansu i odbudować wydobycie. Oczywiście, to nie będzie działanie jak czarodziejską różdżką, ten proces technologiczny potrwa z rok, półtora. Jednak trzeba do tego wrócić, bo to że kiedyś został popełniony błąd to jedno, ale tkwić w tym błędzie to już byłaby bezmyślność. – zakończył poseł Solidarnej Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Jacek Ozdoba do Marka Sowy: Skąd pan to wziął? Szczerba panu powiedział? [WIDEO]

Zbigniew Ziobro: Próba blokady Marszu Powstania Warszawskiego przez Trzaskowskiego to kalanie pamięci poległych