Płonące Koloseum i islamskie flagi! ISIS po raz kolejny grozi Wiecznemu Miastu!

0
17336

Kilka dni temu Halab Wilayat, centrum medialne gubernatora syryjskiego Aleppo opublikowało w internecie film, na którym dżihadyści grożą spaleniem Rzymu. To kolejna już groźba, której adresatem staje się włoska stolica.

Na 27-minutowym filmie widać na w pół zniszczone Koloseum, wokół którego powiewają flagi Państwa Islamskiego. Z filmiku dowiadujemy się m.in. iż dżihadystom uda się pokonać rzymian, tak samo jak w VII wieku mieszkańcy Medyny pokonali swoich wrogów z Mekki.

Uzbrojeni bojownicy przestrzegają Włochów i przypominają: „Choć chwilowo straciliśmy panowanie nad niektórymi miastami tradycyjnego świata arabskiego, nasza obietnica zniszczenia Rzymu była i jest w mocy”. W rozpowszechnionych materiałach video pojawią się także dżihadyści – jak sami twierdzą – pochodzący z różnych zakątków świata. Włochom grożą więc zarówno Syryjczycy i Irakijczycy, jak i mieszkańcy Azji Środkowej i państw Kaukazu.

Od kilku już lat, włoska stolica żyje w strachu. Każde tego rodzaju groźby traktowane są przez władze niezwykle poważnie. Skutkują zwiększeniem ilości patroli w okolicach Koloseum, Panteonu, Placu Święto Piotra oraz na rogatkach Wiecznego Miasta.

 Za: pch24.pl, źródło: globalist.it

Komentarze:

komentarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here