Podczas II wojny światowej na 1000 Polaków zabito 220. Dla porównania – na 1000 Francuzów życie straciło 15

6
29732

Wszyscy wiedzą, że II wojna światowa zaczęła się od ataku III Rzeszy na Polskę. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę ze skali hekatomby jaką Niemcy do spółki z Rosjanami zgotowali wówczas Polakom. Zgodnie z oficjalnymi statystykami podczas II wojny światowej na każdy 1 tysiąc mieszkańców Polski życie straciło 220. Dla porównania – na skutek wywołanych przez Niemców działań wojennych na każdy 1 tysiąc mieszkańców życie straciło 22 Holendrów, 15 Francuzów, 8 Brytyjczyków i 7 Belgów.

Oficjalne statystyki zabitych podczas działań wojennych w latach 1939 – 1945 wskazują, że w naszym kraju śmierć w wyniku agresji niemiecko-rosyjskiej śmierć poniosło ponad 6 milionów mieszkańców. To ok. 22 proc. populacji wówczas zamieszkującej tereny II RP. Inaczej rzecz ujmując – a skutek działań wojennych i podczas okupacji spośród każdego tysiąca polskich obywateli zginęło 220 osób.

Dla porównania skali tej hekatomby warto przytoczyć statystyki innych państw, które zostały zaatakowane w trakcie II wojny światowej (nie były agresorem): Węgry – 63 zabitych na każdy 1 tys. mieszkańców; Rumunia – 40 zabitych na każdy 1 tys. mieszkańców; Finlandia – 26 zabitych na każdy 1 tys. mieszkańców; Holandia – 22 zabitych na każdy 1 tys. mieszkańców; Francja – 15 zabitych na każdy 1 tys. mieszkańców; Wlk. Brytania – 8 zabitych na każdy 1 tys. mieszkańców; Belgia – 8 zabitych na każdy 1 tys. mieszkańców; Norwegia – 3 zabitych na każdy 1 tys. mieszkańców; Dania – 1 zabity na każdy 1 tys. mieszkańców. W tym kontekście przypomnijmy raz jeszcze Polskę – 220 zabitych na każdy 1 tys. mieszkańców!

Źródło: Ofiary II wojny światowej w Polsce (Wikipedia)
Artykuł za: niewygodne.info.pl

Komentarze:

komentarzy

6 COMMENTS

  1. “Wszyscy wiedzą, że II wojna światowa zaczęła się od ataku III Rzeszy na Polskę. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę ze skali hekatomby jaką Niemcy do spółki z Rosjanami”

    rzygowiny syjonistycznej szumowiny…. szkoda czasu po pierwszym zdaniu…

  2. Już w pierwszym zdaniu przekłamanie- II Wojna Światowa zaczęła się od aneksji Czechosłowacji i polską agresją na Zaolziu- czeskie ofiary zostały przypisane czyjej stronie ? Ciekawi mnie dlaczego ani słowem nie wspomniano, że wśród tej wymordowanej rzeszy obywateli polskich połowę stanowili polscy Żydzi i Cyganie… Artykuł słabiusieńki!

    • To że nie zostało wspomniane to dlatego że mówimy tu o narodzie Polskim a nie o tym “Kim” byli obywatele. Trzeba by było każdą nacje podzielić w ten sposób. W Polsce w tamtych czasach zamieszkiwało wiele grup etnicznych i religijnych. Tu chodziło o pokazanie skali zbrodni wobec NARODU POLSKIEGO. Polski żyd to dalej Polak.

      • Narodu polskiego? Człowieku. W II RP żyli Niemcy(2.3%), Żydzi(8.6%), Ukraińcy(13.9%) i Białorusini(3.1%). Wszyscy mówili swoimi językami i jedyne co ich łączyło z Polską to obywatelstwo i zamieszkiwanie w niej. Oczywiście według ciebie wszyscy to Polacy, co niestety świadczy o ogromnej ignorancji z twojej strony, gdyż: Obywatelstwo =/= narodowość. Poza tym jak dla mnie to w czasie wojny zginęli nie żadni Polacy, Żydzi czy nawet Niemcy – tylko ludzie, nie ważne jakim językiem mówili bo dla wszystkich wojna była tragedią.

  3. Warto pamiętać skąd ta liczba się wzięła – ponad połowa z tych ofiar to byli Żydzi, obywatele II RP

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here