Pogrzeb "Inki" i "Zagończyka" po 70 latach! 28 sierpnia | Gdańsk! - PrawicowyInternet.pl
wtorek, 14 lipca, 2020

Pogrzeb “Inki” i “Zagończyka” po 70 latach! 28 sierpnia | Gdańsk!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Jak podaje dziennik “Rzeczpospolita”, dotarł do informacji według których pogrzeb Danuty Siedzikówny “Inki” oraz Franciszka Jerzego Jaskulskiego “Zagończyka” odbędzie się 28 sierpnia 2016 roku. 

Szczątki legendarnych członków podziemia antykomunistycznego spoczną na Cmentarzu Garnizonowym w Gdańsku. Wspólny pochówek odbędzie się 28 sierpnia, w rocznicę śmierci Danuty Siedzikówny “Inki”. Została ona zamordowana strzałem w tył głowy przez dowódcę plutonu egzekucyjnego z KGB. Jej szczątki odnaleziono w 2014.

“Ince” zarzucono osobisty udział w zastrzeleniu funkcjonariuszy UB i MO podczas starcia koło miejscowości Podjazy z oddziałem ,,Łupaszki”. Fałszywe zeznania pogrążały sytuację Danuty Siedzikówny. Nie brano pod uwagę nawet jej wieku. . Jedni zeznawali, że Inka strzelała i wydawała rozkazy, a inni, że nie. Ostatecznie stalinowski sąd stwierdził, że Danuta Siedzikówna nie brała bezpośredniego udziału w zabójstwach, ale mimo to wymierzył karę śmierci.

ZACHĘCAM DO DOŁĄCZANIA DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU: Państwowy Pogrzeb dla Danuty Siedzikówny “Inki”

Za: prostozmostu.net

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,509FaniLubię
18,036ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy