Polaka zamordował obywatel Tunezji! W Ełku policja zatrzymała 28 osób protestujących pod kebabem! Co innego mieli robić? Malować kredą chodnik?

4
65588

Prokurator rejonowy Wojciech Piktel poinformował o postawieniu obywatelowi Tunezji zarzutu zabójstwa w związku ze śmiercią 21-latka w Ełku.

Po zamieszkach jakie wybuchły w mieście, policja zatrzymała 28 osób.

„W tej chwili w Ełku jest spokojnie. Policjanci nadal zabezpieczają to miejsce, żeby nie doszło do ponownego zakłócenia porządku. Będą interweniować, gdyby tak się stało” – stwierdził sierż. szt. Rafał Jackowski z zespołu prasowego warmińsko-mazurskiej policji. Jak poinformował, protest zakończył się w niedzielę przed północą.

Policja zatrzymała 28 osób. Mogą one odpowiadać za zniszczenie mienia albo zakłócenie porządku publicznego.

W sobotę między godz. 22 a 23 przed jednym z barów z kebabami w Ełku doszło do awantury. Według doniesień medialnych poszło o petardę rzuconą w stronę lokalu, lub do jego wnętrza. 21-latek zmarł wskutek ranienia nożem. TVP Info podało nieoficjalne informacje, z których wynika, że zatrzymano cztery osoby: dwóch Algierczyków, Tunezyjczyk i Marokańczyk.

Zarzut dotyczący zabójstwa 21-latka przedstawiono 26-letniemu obywatelowi Tunezji, który zatrudniony był w barze z kebabem jako kucharz. Mężczyzna miał dwukrotnie ugodzić Polaka nożem. – Wstępne oględziny wskazują, że rana została zadana w okolice serca i nerki.

ZOBACZ: Niemcy: w Schwedt afgańscy uchodźcy napadli na polską rodzinę

W niedzielę pod lokalem z kebabami zgromadziło się kilkaset osób. Oddział policjantów odgrodził kordonem agresywne osoby. Policja zatrzymała dwudziestu uczestników demonstracji, z których część rzucała w stronę lokalu i radiowozów kamieniami, butelkami i petardami. Wiadomo też, że z tłumu padały hasła mocno nieprzychylne arabom, a sam lokal został zdemolowany.

Policjantom z Ełku pomagali funkcjonariusze z Olsztyna, którzy zostali wezwani na miejsce do pomocy. Wieczorem na miejscu zjawiła się również Żandarmeria Wojskowa.

W poniedziałek wykonana zostanie sekcja zwłok, by ustalić przyczynę śmierci 21-latka. Prezydent miasta Tomasz Andrukiewicz powiedział dziennikarzom: „Doszło do wielkiej tragedii. Chciałbym zaapelować i prosić mieszkańców o spokój i uszanowanie tragedii, jaką przeżywa rodzina 21- letniego Daniela. Zaproponowałem pomoc psychologiczną tej rodzinie”.

Za: pch24.pl, Źródło: TVP INFO, Radio Olsztyn

Mój komentarz: Z jednej strony zdaję sobie sprawę, że #policja (ogólnie władza) nie może dopuścić do samosądów ale z drugiej strony jeśli policja będzie pacyfikować Polaków za próbę oporu przeciwko jawnej agresji, to za kilka lat nasze społeczeństwo będzie równie spacyfikowane co społeczeństwa państw Europy Zachodniej. Będą mordować Polaków a my będziemy kredą rysować obrazki przeciwko agresji…

Mam zdecydowanie mieszane uczucia wobec tego co się wczoraj wydarzyło w #Ełk, jakie jest Wasze zdanie? Jak oceniacie protesty Polaków? Jak zachowanie policji? O ocenę zamordowania człowieka za petardę nawet nie pytam, to jest raczej oczywiste…

Komentarze:

komentarzy

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here