Politycy, na Boże Narodzenie dajcie nam święty spokój!

1
8574

Zarządzanie państwem przez konflikt nie prowadzi do niczego dobrego. Dlatego wobec toczących się coraz ostrzejszych sporów politycznych Konfederacja Kobiet RP apeluje do polityków wszystkich opcji o opanowanie emocji. Przed nami Święta Bożego Narodzenia. Dajcie nam święty spokój – apelują.

Apel Konfederacji Kobiet RP – „Politycy – na Boże Narodzenie dajcie nam święty spokój!” w pierwszym dniu trwania akcji poparło ponad 3 tys. osób. Kobiety domagają się w nim od polityków wyciszenia rozgrzanych do czerwoności emocji i przywrócenia politycznemu sporowi stosownego tonu.

Kobiety, nie tylko z Konfederacji, ale i innych organizacji, także prorodzinnych zdecydowały się podnieść taki apel do polityków, ponieważ oczekujemy od naszych przedstawicieli zupełnie innego poziomu prowadzenia debaty publicznej od tego, który aktualnie obserwujemy – mówi w rozmowie z PCh24.pl Małgorzata Owczarska, prezes Konfederacji Kobiet RP.

Jak dodaje, kobiety oczekują zaprzestania eskalowania konfliktów i dalszego pogłębiania podziałów. – Nie chcemy dłużej oglądać tej gry na emocjach. Uważamy, że rolą polityków jest działanie dla dobra wspólnego, odpowiedzialne podejmowanie decyzji, a nie dbałość o partykularne interesy partii politycznych, czy działanie dla zaspokojenia chęci postawienia na swoim – dodała.

Za: http://www.maszwplyw.pl/

Jak zauważa Owczarska, apel o uspokojenie debaty przypada na szczególny czas, bo okres Świąt Bożego Narodzenia dla większości Polaków jest szczególny i obywatele chcą ten czas przeżywać w atmosferze pokoju i wzajemnego poszanowania. – Dla nas takie świadome, zaplanowane podsycanie konfliktów, czy negatywnych emocji jest niedopuszczalne. My się na to nie zgadzamy i to chcemy to podkreślić z całą mocą – zaznaczyła Małgorzata Owczarska.

Jak przyznała, samo hasło podjętej akcji jest symboliczne. Bo ów spokój powinien stać się normą w życiu publicznym. – Jeśli naszych polityków nie stać na nic więcej, to może chociaż w tym szczególnym czasie zauważą, że ich wyborcy oczekują od nich czegoś więcej niż kłótni i awantur na ulicach czy wynoszenia własnych interesów ponad dobro kraju. Przecież nawet w historii wojen znane są takie przypadki, iż zwaśnione strony potrafiły zawiesić działania zbrojne na czas Bożego Narodzenia– zauważyła.

Od polskich polityków kobiety oczekują stałej zmiany sposobu prowadzenia sporu politycznego. – Oczekujemy odpowiedzialnego podejmowania decyzji, zajmowania się sprawami kraju zarówno tymi wewnętrznymi jak i zewnętrznymi, słowem: działania dla dobra wspólnego – dodała.

Za: pch24.pl – Apel „Politycy – na Boże Narodzenie dajcie nam święty spokój!” możne wesprzeć za ;pomocą portalu maszwplyw.pl

A w święta zamiast polityki, polecam kolędy:

Komentarze:

komentarzy

1 COMMENT

  1. Widzę ten strach w oczach i determinację w działaniu liderów totalnej opozycji,czyżby nie mieli wyjścia aby tak postępować, może to jest walka o życie nie tylko o korytka. Może dostali prikaz by walczyć o emerytury UB-eckie, może ktoś im powiedział że jeśli nie zrealizują planu to po nowym roku znów rozpocznie swoja działalność zawodowy samobójca.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here