w ,

Politycy, na Boże Narodzenie dajcie nam święty spokój!

Zarządzanie państwem przez konflikt nie prowadzi do niczego dobrego. Dlatego wobec toczących się coraz ostrzejszych sporów politycznych Konfederacja Kobiet RP apeluje do polityków wszystkich opcji o opanowanie emocji. Przed nami Święta Bożego Narodzenia. Dajcie nam święty spokój – apelują.

Apel Konfederacji Kobiet RP – „Politycy – na Boże Narodzenie dajcie nam święty spokój!” w pierwszym dniu trwania akcji poparło ponad 3 tys. osób. Kobiety domagają się w nim od polityków wyciszenia rozgrzanych do czerwoności emocji i przywrócenia politycznemu sporowi stosownego tonu.

Kobiety, nie tylko z Konfederacji, ale i innych organizacji, także prorodzinnych zdecydowały się podnieść taki apel do polityków, ponieważ oczekujemy od naszych przedstawicieli zupełnie innego poziomu prowadzenia debaty publicznej od tego, który aktualnie obserwujemy – mówi w rozmowie z PCh24.pl Małgorzata Owczarska, prezes Konfederacji Kobiet RP.

Jak dodaje, kobiety oczekują zaprzestania eskalowania konfliktów i dalszego pogłębiania podziałów. – Nie chcemy dłużej oglądać tej gry na emocjach. Uważamy, że rolą polityków jest działanie dla dobra wspólnego, odpowiedzialne podejmowanie decyzji, a nie dbałość o partykularne interesy partii politycznych, czy działanie dla zaspokojenia chęci postawienia na swoim – dodała.

Za: http://www.maszwplyw.pl/

Jak zauważa Owczarska, apel o uspokojenie debaty przypada na szczególny czas, bo okres Świąt Bożego Narodzenia dla większości Polaków jest szczególny i obywatele chcą ten czas przeżywać w atmosferze pokoju i wzajemnego poszanowania. – Dla nas takie świadome, zaplanowane podsycanie konfliktów, czy negatywnych emocji jest niedopuszczalne. My się na to nie zgadzamy i to chcemy to podkreślić z całą mocą – zaznaczyła Małgorzata Owczarska.

Jak przyznała, samo hasło podjętej akcji jest symboliczne. Bo ów spokój powinien stać się normą w życiu publicznym. – Jeśli naszych polityków nie stać na nic więcej, to może chociaż w tym szczególnym czasie zauważą, że ich wyborcy oczekują od nich czegoś więcej niż kłótni i awantur na ulicach czy wynoszenia własnych interesów ponad dobro kraju. Przecież nawet w historii wojen znane są takie przypadki, iż zwaśnione strony potrafiły zawiesić działania zbrojne na czas Bożego Narodzenia– zauważyła.

Od polskich polityków kobiety oczekują stałej zmiany sposobu prowadzenia sporu politycznego. – Oczekujemy odpowiedzialnego podejmowania decyzji, zajmowania się sprawami kraju zarówno tymi wewnętrznymi jak i zewnętrznymi, słowem: działania dla dobra wspólnego – dodała.

Za: pch24.pl – Apel „Politycy – na Boże Narodzenie dajcie nam święty spokój!” możne wesprzeć za ;pomocą portalu maszwplyw.pl

A w święta zamiast polityki, polecam kolędy:

Co myślisz?

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź
  1. Widzę ten strach w oczach i determinację w działaniu liderów totalnej opozycji,czyżby nie mieli wyjścia aby tak postępować, może to jest walka o życie nie tylko o korytka. Może dostali prikaz by walczyć o emerytury UB-eckie, może ktoś im powiedział że jeśli nie zrealizują planu to po nowym roku znów rozpocznie swoja działalność zawodowy samobójca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Upada kolejny salonowy „autorytet”. Dariusz Michalczewski zatrzymany. Narkotyki i przemoc domowa

Stanisław Michalkiewicz: czym była LEWICA LAICKA? (Michnik, Kuroń, Geremek)