Politycy PO przeszli szkolenie z zachowania w trakcie przeszukania przez CBA! Haha! Szykują się na nieuniknione?

1
3053

Niecodzienne szkolenie dla swoich parlamentarzystów zorganizowało kierownictwo klubu Platformy Obywatelskiej. Teraz politycy lewicowo-liberalnej formacji są gotowi na niezapowiedziane (chociaż przez niektórych być może spodziewane) wizyty funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Politycy PO uczestniczyli w wykładzie na temat przysługującego im immunitetu oraz dowiedzieli się, jak zachować się w trakcie przeszukania przeprowadzanego przez CBA – informuje „Newsweek”.

Wykład odbył się przed środowym posiedzeniem klubu PO, a przeprowadził go były prokurator Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga zajmujący się w ściganiem korupcji – adwokat Arkadiusz Matusiak.

Zdaniem serwisu newsweek.pl szkolenie jest pokłosiem sprawy Stanisława Gawłowskiego (sekretarza generalnego PO). U polityka w grudniu funkcjonariusze CBA przeprowadzili przeszukanie.

Wykład, oprócz teorii z zakresu immunitetu, zawierał liczne praktyczne porady dotyczące zachowania w sytuacji porannego zapukania do drzwi przez funkcjonariuszy – wynika ze słów jednego z posłów.

Przekaz dla posłów zawiera między innymi stwierdzenia, że CBA może przeszukać biuro polskie i mieszkanie parlamentarzysty, ale sprawa zatrzymania go nie jest jasna. Podobnie rzecz ma się z telefonem posła lub torebką posłanki – może zostać zabrany przez agentów, o ile leży na biurku. Telefon w kieszeni to odmienna sytuacja.

Źródło: newsweek.pl, pch24.pl

Komentarze:

komentarzy

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here