w ,

Polska minister o działaniach Merkel: „Nieodpowiedzialnością było godzenie się na otwarte drzwi dla szerokiego strumienia uchodźców!”

– Utwierdzam się w przekonaniu, że bardzo dobrze zrobiliśmy wprowadzając ustawę antyterrorystyczną – powiedziała w programie „Gość poranka” Beata Kempa, szefowa KRMP. Jak podkreśliła, stało się to mimo „histerii i krzyków opozycji”. Odniosła się do wtorkowych eksplozji przy autokarze piłkarzy Borussii Dortmund.

Niemiecka policja zakłada, że trzy eksplozje, które miały miejsce we wtorek wieczorem w pobliżu autokaru wiozącego piłkarzy Borussii Dortmund na mecz, były celowym atakiem na zawodników tej drużyny. Według policji, nie ma podstaw, by twierdzić, że był to zamach terrorystyczny. Funkcjonariusze nie wykluczają jednak różnych hipotez.

Eksplozje uszkodziły autokar Borussii. Ranny został hiszpański obrońca Marc Bartra. Trafił do szpitala, gdzie jego obrażenia oceniono jako poważne.

„Ustawa pomogła bezpiecznie przeżyć ŚDM”

– Cieszę się, że oparliśmy się tej histerii. Jako szefowa zespołu rządowego ds. przygotowania Światowych Dni Młodieży wiem, że tzw. ustawa antyterrorystyczna bardzo pomogła, abyśmy to największe wydarzenie w zeszłym roku mogli przejść bezpiecznie. Aby młodzież mogła w sposób bezpieczny przeżyć ŚDM – mówiła.

– Nieodpowiedzialnością było godzenie się na otwarte drzwi dla szerokiego strumienia uchodźców – skomentowała politykę imigracyjną w Europie Zachodniej. Beata Kempa podkreśliła, że Polska pomaga potrzebującym osobom z regionów objętych wojną w miejscu ich zamieszkania. Za: TVP.info

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Patryk Jaki: „W sądach potrzebna jest RADYKALNA ZMIANA!”

Imigranci szturmowali polsko-białoruską granicę? Mariusz Błaszczak o działaniach Straży Granicznej