w ,

Pomnik Bahometa w Szczecinie. Walka z dyskryminacją?

Budżet obywatelski to dość ciekawa inicjatywa, w której to właśnie obywatele mogą decydować na jaki cel przekazana zostanie część środków pieniężnych.

Do szczecińskiego magistratu wpłynął w tym roku projekt, dotyczący budowy pomnika szatana, właśnie w budżetu obywatelskiego. Jak mówią inicjatorzy tego projektu, pomnik miałby stanąć na planie pentagramu i liczby 666. Miałby on powstać w okolicy Al. Jana Pawła II i Placu Pawła Adamowicza. Co jeszcze bardziej kuriozalne, cena tej statuy miałaby wynieść ponad 4 mln złotych.

Taka a nie inna lokalizacja, ma związek ze stałym monitorowaniem tego miejsca przez kamery miejskie. Jak tłumaczą twórcy projektu

(Jeśli ktoś wpadł by na) szalony pomysł, by narazić się rogatemu bóstwu, taki czyn będzie mocno utrudniony”. 

Według twórców, pomnik szatana miałby być lokalną atrakcją turystyczną, na kolanach której, dzieci mogłyby robić sobie zdjęcia. Ponadto miałļy to być miejscowy symbol tolerancji i nowoczesnej, polskiej kultury.
Za jego pomocą, szczecinianie mieli by udowodnić zagranicznym turystom, jak bardzo są otwarci, jak ciekawą mają kulturę jaki stosunek mają do życia.

Szczęśliwie projekt tej figury został odrzucony. Powodem ku temu, były co prawda kwestie formalne, jakich nie dochowali organizatorzy. Niemniej jednak pomnik nie stanie – i bardzo dobrze!

Oczywistym jest, że inicjatorzy pomnika zła, ubolewają nad faktem niepowodzenia swojego projektu, jednak warto przypomnieć, że wciąż żyjemy we względnie normalnej Polsce, gdzie tego typu irracjonalne i szkodliwe społeczne i duchowo projekty, nie mają racji bytu.

Dzięki Bogu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Solidarna Polska za uchwałą skierowaną do Niemiec: “Wstrzymajcie budowę Nord Stream 2!”

Polska pod butem mocarstw? Czy USA zablokuje dekoncentrację mediów?