w , ,

Ponad 90 proc. internautów chce, aby prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o IPN!

Projekt ustawy o Sądzie Najwyższym

Ponad 90 proc. internautów chce, aby Prezydent RP Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o IPN – tak wynika z sondy przeprowadzonej na potrzeby programu „Bez Retuszu” w TVP Info. Głosy oddała rekordowa liczba użytkowników serwisu społecznościowego Twitter. W badaniu wzięło udział ponad 8,5 tys użytkowników.

– To jak duża liczba osób wzięła udział w głosowaniu, świadczy o tym, jak ważny ważny dla Polaków jest temat nowelizacji ustawy o IPN – tak skomentował wyniki sondy prowadzący „Bez Retuszu” Michał Adamczyk. Goście w studiu rozmawiali własnie m.in. o tym, czy Prezydent Andrzej Duda podpiszę ustawę. Szef portalu tvp.info, Samuel Pereira nie ma wątpliwości, że tak się właśnie stanie.

– Prezydent swoje stanowisko wyraził bardzo mocno i konkretnie i raczej nie pozostawia wątpliwości w tej sprawie – mówił Pereira. <

– Trudno, żeby jakikolwiek naród, a szczególnie taki, który ma głównie białe karty w sprawie II wojny światowej, miał nie bronić się w kontekście ratowania Żydów – dodał szef portalu tvp.info.

Według Jacka Karnowskiego, redaktora naczelnego tygodnika „Sieci” nowelizacja powinna zostać bezwględnie podpisana.

– Dziś trzeba te ustawę doprowadzić do końca. Prezydent powinien ją podpisać, bo to już nie chodzi o nią. Tu chodzi o to, że czy my zaakceptujemy te oskarżenia i czy zgodzimy się na mocną ingerencji z zewnątrz na proces ustawodawczy. Na dyskusję przyjdzie czas, jak trochę kurz opadnie – mówił na antenie TVP Info Jacek Karnowski.

Dla Piotra Pałki, wicedyrektora TVP1, w dyskursie publicznym dotyczącym trudnych czasów II wojny światowej, nie ma właściwe głosów negujących fakty historyczne.

– Chodzi tylko o to, że Polska była pierwszą i jedną z głównych ofiar II wojny światowej. Mamy poważne prawo do tego, żeby bronić się przed kłamcami, których jest sporo – powiedziała Piotr Pałka i skonkludował, że „niektórzy z nich kłamią z głupoty, a niektórzy mają w tym interes polityczny”.

Za: TVP.info, BezRetuszu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Polska jako jedyna nalegała, aby zbombardować tory prowadzące do Auschwitz. Alianci mieli jednak inne priorytety

Wzruszające nagranie! 7-letni Masku spod Lwowa o chęci powrotu do Macierzy [WIDEO]