Powstaje anglojęzyczny film o dramacie wojennym Polek! POTRZEBNE WSPARCIE na wspieram.to! UDOSTĘPNIAJCIE! - PrawicowyInternet.pl
niedziela, 31 maja, 2020

Powstaje anglojęzyczny film o dramacie wojennym Polek! POTRZEBNE WSPARCIE na wspieram.to! UDOSTĘPNIAJCIE!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Film “Close Distance Focus” opowiada zainspirowaną prawdziwymi wydarzeniami historię Polki, przed wojną śpiewaczki, a teraz, kilka dni po zakończeniu wojny, byłej więźniarki obozu koncentracyjnego. Spotyka ona brytyjskiego żołnierza. Zmaltretowana i okaleczona (w obozie ucięto jej język), nie może opowiedzieć mu swojej historii. Jedynym sposobem komunikacji między nimi jest aparat fotograficzny żołnierza.

Kiedy streszczałam fabułę filmu znajomym z Wielkiej Brytanii i USA, ludzie ci wyrażali głębokie zdumienie słysząc o polskich ofiarach obozów koncentracyjnych. Jednocześnie wszyscy zachęcali mnie do nakręcenia tego filmu, choćby w celach edukacyjnych. Ja również uważam, że gdyby nie-Polacy byli świadomi ogromu cierpień jakiego doznaliśmy podczas Drugiej Wojny, niesławna fraza “polski obóz śmierci” zniknęłaby z zachodnich gazet i telewizji.

Scenariusz jest anglojęzyczny, a film zostanie rozesłany na międzynarodowe festiwale. Planuję, aby był piękny wizualnie i muzycznie, co na pewno podniesie jego wartość artystyczną i zwiększy szanse na zdobycie nagród. To z kolei sprawi, że film dotrze do większej widowni za granicą.
Jednocześnie chcę, aby ta historia była uniwersalna, akcentująca kontynuowane używanie gwałtu jako jednej z taktyk wojennych.

close

KIM JEST AUTORKA?

Amata-Jo Papaj – Producent/Reżyser
Z wykształcenia jest muzykiem, a obecnie studiuje Astronomię na UCL-u oraz Produkcję i Reżyserię w szkole filmowej Raindance, pod kierunkiem Elliota Grove, twórcy Raindance Film Festival i The British Independent Film Awards. Swoją przygodę z filmem pod skrzydłami Elliota zaczynało wielu cenionych obecnie filmowców, m. in. Chris Nolan (“Incepcja”, “Batman”, “Interstellar”).
Jednym z głównych punktów jej pracy magisterskiej, oraz marzeń i planów jako filmowca, jest zapoznawanie anglojęzycznej publiczności z bogatym dziedzictwem polskiej historii, kultury i legendy.

rezyserfilmu

“W 2011 roku uczestniczyłam w konferencji dotyczącej nagminnie pojawiającej się frazy “polski obóz koncentracyjny” w zachodnich mediach. Poznałam wtedy Jana Davida Niechwiadowicza i dołączyłam do założonej przez niego grupy Polish Media Issues. Nie było dnia, żeby to sformułowanie nie pojawiło się w zagranicznym artykule, a ilość interwencji okazała się przytłaczająca.
Kiedy zaczęłam wspominać o filmie w środowisku filmowym, wiele osób doradzało mi składanie wniosków o dotacje z różnych źródeł. Ja jednak uważam, że projekt ogromnie zyska na wartości, jeśli będzie współtworzony przez Polaków. Jego celem jest w końcu edukowanie naszych przyjaciół za granicą o tragedii i krzywdzie jakiej naród polski doświadczył podczas Wojny. Zaangażowanie moich Rodaków w powstanie filmu “Close Distance Focus” jest dla mnie bardzo ważne. Za kredyt zaufania odwdzięczę się pięknym obrazem, który w nie agresywny, a wzruszający i poetycki sposób przekaże zagranicznej widowni prawdę o polskich ofiarach Drugiej Wojny Światowej i pozwoli im zrozumieć, dlaczego zwrot “polski obóz śmierci” jest niesprawiedliwy i tak dla nas bolesny.”

https://youtu.be/GUuGzb8H66w

Twórcom filmu zależy na zaangażowaniu publiczności, szczególnie polskiej, w pomoc przy realizacji filmu. Jeżeli wystarczająca liczba osób podaruje projektowi 5 złotych, cel kampanii zostanie osiągnięty, a film będzie miał szansę powstać i trafić na małe i duże ekrany.
Reprezentując firmę, można również objąć projekt mecenatem.

Link do kampanii: Wspieram.to/CDF

“Wielkim wsparciem będzie każde udostępnienie kampanii w mediach społecznościowych i blogach, oraz polubienie profilu Close Distance Focus na Fejsbuku (chcemy wywrzeć wrażenie na zagranicznych inwestorach, gdy w czerwcu wystartujemy z kampanią promocyjną na Wyspach). Dziekujemy!”
https://www.facebook.com/CDFShortFilm/

Muzyka do filmu:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=DgafvVg0qfA

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,181FaniLubię
17,886ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy