w ,

Prawie pół miliona dla szpitala w Proszowicach na walkę z koronawirusem

491 915,77 złotych zostanie przekazane dla SP ZOZ w Proszowicach celem zwalczania i ograniczania rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19. Środki pochodzą z tak zwanej „Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej”.

Pozyskanie tej znacznej kwoty przez szpital w Proszowicach to efekt między innymi pracy i starań podejmowanych przez Posła Norberta Kaczmarczyka (Solidarna Polska), Wicemarszałka Województwa Małopolskiego – Łukasza Smółkę oraz Członka Zarządu Województwa Małopolskiego – Martę Malec-Lech.

Nadzór nad „Małopolską Tarczą Antykryzysową” sprawuje Zarząd Województwa Małopolskiego. Ta niebagatelna kwota zostanie wykorzystana między innymi na zakup niezbędnego wyposażenia i środków ochrony osobistej celem skuteczniejszego działania przeciwko skutkom rozprzestrzeniającego się koronawirusa.

Poseł Norbert Kaczmarczyk poproszony o komentarz tak mówi o tym cennym wsparciu:
Prawie pół miliona złotych to bardzo ważne wsparcie dla SP ZOZ w Proszowicach. Zwrócono się do mnie jako Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej z prośbą o poparcie apeli dotyczących wniosków o środki finansowe na doposażenie szpitala. Przygotowałem i wystosowałem w tej sprawie liczne pisma oraz dokumenty. Dziękuję Marszałek Malec-Lech i Marszałkowi Smółce za dobrą i dynamiczną współpracę w tym zakresie. Zarząd Województwa efektywnie wspiera szpital w Proszowicach, a jest to bardzo ważne w dzisiejszych niewątpliwie trudnych czasach. Jednoczy nas wspólny cel i dziś mamy efekty tej współpracy, jednak jeszcze sporo wysiłku przed nami. Cały czas jestem w kontakcie z przedstawicielami władz samorządowych i zarządzającymi szpitalami, aby w dalszym ciągu wspierać lekarzy, pielęgniarki i cały personel w tej morderczej walce z koronawirusem.”.

Prawie pół miliona złotych to niewątpliwie cenne wsparcie dla SP ZOZ w Proszowicach, a tak znaczna pomoc finansowa była możliwa dzięki skoordynowanej pracy podejmowanej przez Norberta Kaczmarczyka i Martę Malec-Lech (oboje Solidarna Polska Ministra Zbigniewa Ziobry) oraz Łukasza Smółkę. Nie bez znaczenia był także nieustanny kontakt i współpraca ze strony Starosty Proszowickiego – Grzegorza Pióro oraz Dyrektora szpitala – Pana Łukasza Szafrańskiego.

Z informacji uzyskanych w Ministerstwie Sprawiedliwości i Ministerstwie Środowiska wynika, że szpital w Proszowicach może liczyć na kolejne kilkaset tysięcy złotych wsparcia z przeznaczeniem na zwalczanie skutków epidemii COVID-19. Nad pozyskaniem wsparcia od Ministra Sprawiedliwości Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro i Ministra Środowiska Michała Wosia pracują posłowie Norbert Kaczmarczyk i Piotr Sak.

Poseł Piotr Sak wskazuje:
Apeluję o solidarność w tym pełnym wyzwań czasie. Ważne jest, żeby cały czas mieć świadomość, że jest to sytuacja niespotykana w najnowszej geopolitycznej historii świata. Mierzymy się z nią po raz pierwszy i ważna jest solidarność i zrozumienie. Każdy z nas musi pracować w miarę swoich możliwości i wspierać społeczeństwo.”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

[WYWIAD] Ksiądz, który ratuje życia!

Apel do samorządów: otwórzcie schroniska! Dajcie zwierzakom szansę na adopcję! Podaj dalej!