Prawie pół miliona dla szpitala w Proszowicach na walkę z koronawirusem - PrawicowyInternet.pl
czwartek, 4 czerwca, 2020

Prawie pół miliona dla szpitala w Proszowicach na walkę z koronawirusem

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

491 915,77 złotych zostanie przekazane dla SP ZOZ w Proszowicach celem zwalczania i ograniczania rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19. Środki pochodzą z tak zwanej „Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej”.

Pozyskanie tej znacznej kwoty przez szpital w Proszowicach to efekt między innymi pracy i starań podejmowanych przez Posła Norberta Kaczmarczyka (Solidarna Polska), Wicemarszałka Województwa Małopolskiego – Łukasza Smółkę oraz Członka Zarządu Województwa Małopolskiego – Martę Malec-Lech.

Nadzór nad „Małopolską Tarczą Antykryzysową” sprawuje Zarząd Województwa Małopolskiego. Ta niebagatelna kwota zostanie wykorzystana między innymi na zakup niezbędnego wyposażenia i środków ochrony osobistej celem skuteczniejszego działania przeciwko skutkom rozprzestrzeniającego się koronawirusa.

Poseł Norbert Kaczmarczyk poproszony o komentarz tak mówi o tym cennym wsparciu:
Prawie pół miliona złotych to bardzo ważne wsparcie dla SP ZOZ w Proszowicach. Zwrócono się do mnie jako Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej z prośbą o poparcie apeli dotyczących wniosków o środki finansowe na doposażenie szpitala. Przygotowałem i wystosowałem w tej sprawie liczne pisma oraz dokumenty. Dziękuję Marszałek Malec-Lech i Marszałkowi Smółce za dobrą i dynamiczną współpracę w tym zakresie. Zarząd Województwa efektywnie wspiera szpital w Proszowicach, a jest to bardzo ważne w dzisiejszych niewątpliwie trudnych czasach. Jednoczy nas wspólny cel i dziś mamy efekty tej współpracy, jednak jeszcze sporo wysiłku przed nami. Cały czas jestem w kontakcie z przedstawicielami władz samorządowych i zarządzającymi szpitalami, aby w dalszym ciągu wspierać lekarzy, pielęgniarki i cały personel w tej morderczej walce z koronawirusem.”.

Prawie pół miliona złotych to niewątpliwie cenne wsparcie dla SP ZOZ w Proszowicach, a tak znaczna pomoc finansowa była możliwa dzięki skoordynowanej pracy podejmowanej przez Norberta Kaczmarczyka i Martę Malec-Lech (oboje Solidarna Polska Ministra Zbigniewa Ziobry) oraz Łukasza Smółkę. Nie bez znaczenia był także nieustanny kontakt i współpraca ze strony Starosty Proszowickiego – Grzegorza Pióro oraz Dyrektora szpitala – Pana Łukasza Szafrańskiego.

Z informacji uzyskanych w Ministerstwie Sprawiedliwości i Ministerstwie Środowiska wynika, że szpital w Proszowicach może liczyć na kolejne kilkaset tysięcy złotych wsparcia z przeznaczeniem na zwalczanie skutków epidemii COVID-19. Nad pozyskaniem wsparcia od Ministra Sprawiedliwości Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro i Ministra Środowiska Michała Wosia pracują posłowie Norbert Kaczmarczyk i Piotr Sak.

Poseł Piotr Sak wskazuje:
Apeluję o solidarność w tym pełnym wyzwań czasie. Ważne jest, żeby cały czas mieć świadomość, że jest to sytuacja niespotykana w najnowszej geopolitycznej historii świata. Mierzymy się z nią po raz pierwszy i ważna jest solidarność i zrozumienie. Każdy z nas musi pracować w miarę swoich możliwości i wspierać społeczeństwo.”.

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,135FaniLubię
17,902ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Życzenia Pary Prezydenckiej z okazji Świąt Wielkanocnych

0
Szanowni Państwo! Drodzy Rodacy w kraju i za granicą! Zbliżają się Święta Wielkanocne. Czas odrodzenia i nowego początku. Zwycięstwa dobra nad złem, życia nad śmiercią,...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy