w ,

Prezydent zabiera głos w sprawie piątki dla zwierząt!

Ochrona zwierząt to jedno, natomiast dobro rolników i reszty społeczeństwa to drugie. Głos w sprawie ustawy dotyczącej min. hodowli zwierząt futerkowych zabrał prezydent, który przy współpracy z marszałkiem Senatu – chce wprowadzenia kilku poprawek do przegłosowanej ustawy, tak by była ona przede wszystkim porządnie napisanym aktem prawnym.

Prezydent komentując tzw. piątkę dla zwierząt stwierdził, że prawa zwierząt są dla niego kwestią niewątpliwie istotną, jednak równie ważna jest też sytuacja rolników.

Prezes Jarosław Kaczyński ma rację, mówiąc o tym, że „piątka dla zwierząt” jest kwestią moralną, ale polityczną sprawą jest dobrostan wsi. To jest coś znacznie szerszego niż tylko dobrostan zwierząt – komentuje sprawę Krzysztof Szczerski

Z tak przedstawionej perspektywy, dwa rozwiązania zdają się być najbardziej realne. Pierwsze z nich to wprowadzenie pewnych poprawek do ustawy, natomiast druga opcja to prezydenckie veto.

Do takiej ewentualności odniósł się Jacek Sasin:

Nie można wykluczyć takiego scenariusza. Wczorajsza wypowiedź może sugerować, że pan prezydent rozważa różne warianty.

Kwestia jaka zdaje się być najistotniejsza dla prezydenta to okres tzw. vacatio legis w sprawie hodowli zwierząt futerkowych. Według informacji przekazywanych przez RMF FM, prezydent Andrzej Duda jest również niezadowolony z przepisów, upoważniających ekoaktywistów do wchodzenia na teren prywatny. Odpowiedzi do tego wątku udzielił dla TVP Info – Jarosław Sachajka:

Boję się tych organizacji, które ze swojej działalności prozwierzęcej zrobiły dochodowy biznes. Mieli nadzieję na nowe przywileje, a jednak trochę to już uporządkowano. Ostatecznie, jeżeli zwierzętom będzie działa się krzywda, możliwość interwencji będą oni mieli jedynie przy obecności policji i lekarza weterynarii. To duży krok ku normalności.

Czas pokaże jaki będzie finał tej sprawy. Niewątpliwie ustawa ta, jest najgorętszym epizodem dotychczasowej kadencji Sejmu.

https://twitter.com/tvp_info/status/1307680662925619203

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0
HQDEFAULT - ZDJ SCREEM YOUTUBE

Staszewski stanie oko w oko ze sprawiedliwością!

Lewacka Gigantomachia! [WIDEO]