w

Problemy niemieckich mediów w Polsce. Brak reklam od spółek Skarbu Państwa generuje milionowe straty!

Marc Walder, dyrektor generalny niemiecko-szwajcarskiej spółki medialnej Ringer wydającej w Polsce m.in. gazety „Fakt”, „Przegląd Sportowy”, „Komputer Świat”, „Newsweek” żalił się w rozmowie ze szwajcarskim dziennikiem „Neue Zürcher Zeitung” na temat „represji”, jakich doświadczają w Polsce „niezależne media” reprezentowane przez jego spółkę. Polegają one na „nie umieszczaniu przez polskie spółki Skarbu Państwa ogłoszeń i reklam” w wydawanych przez Ringera pismach.

Walder w pierwszej kolejności wyraził zaniepokojenie związane z planami polskiego rządu, które zakładają, że kapitał zagraniczny będzie miał maksymalnie 30 proc. udziału na polskim rynku medialnym. Podkreślił, że Ringer te zapowiedzi „traktuje bardzo poważnie” i są one od kilku miesięcy dyskutowana w spółce.

ZOBACZ: Dziennikarze „Newsweeka” celowo rozbijają godło i pozostają bezkarni!

Następnie stwierdził, że w ostatnim czasie wydawane przez spółkę pisma spotykają się w Polsce z nieprzyjemnościami. Polskie media publiczne i ośrodki wspierające obecny obóz rządzący atakują Ringera i jego przedsięwzięcia a spółki skarbu państwa nie chcą z nimi współpracować. – Firmy przyjazne rządowi, głównie spółki skarbu państwa, nie umieszczają swoich ogłoszeń w naszych mediach – powiedział Walder. Dodał, że w związku z takim stanem rzeczy Ringer traci rocznie miliony euro.

Szef niemiecko-szwajcarskiej spółki zaznaczył jednak, że jego spółka nie ma zamiaru wycofywać się z polskiego rynku. – Znamy te pogłoski. Uważamy, że są częścią politycznej gry. Są pozbawione wszelkich podstaw, pochodzą po części z najwyższych kręgów rządu lub ludzi z bliskiego otoczenia rządu. Wykluczam kategorycznie – i to również dotyczy grupy Axel Springer – że mielibyśmy wycofywać z Polski nasze gazety, czasopisma, czy portale internetowe: ani pojedynczo, ani wszystkie na raz. Co więcej, mamy plany, by w dalszym ciągu rozwijać się na polskim rynku – podkreślił. Dodał, że tego typu plotki to najprawdopodobniej „część zamierzonej działalności politycznej”.

ZOBACZ: Wojciech Sumliński: „TVN, Wyborcza, Newsweek to PODŁE MEDIA, które NISZCZĄ POLSKĘ!”

– Jesteśmy gotowi na to, aby przez parę lat ponosić ekonomiczne konsekwencje takiego działania. W historii przetrwaliśmy wiele takich ataków. Jesteśmy wytrwali – zakończył Walder.

Za: pch24.pl, Źródło: „Gazeta Polska Codziennie”, press.pl, wsensie.pl

Co myślisz?

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Pracownik „Wyborczej” nazwał Polaków przymusowo przesiedlonych na Sybir mianem „imigrantów”. Internauci go ZNISZCZYLI!

UWAGA 💣 Niemcy jesienią wymuszą na Polsce przyjmowanie uchodźców! Upadła obrona polskiego rządu!