Problemy niemieckich mediów w Polsce. Brak reklam od spółek Skarbu Państwa generuje milionowe straty! - PrawicowyInternet.pl
czwartek, 4 czerwca, 2020

Problemy niemieckich mediów w Polsce. Brak reklam od spółek Skarbu Państwa generuje milionowe straty!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Marc Walder, dyrektor generalny niemiecko-szwajcarskiej spółki medialnej Ringer wydającej w Polsce m.in. gazety „Fakt”, „Przegląd Sportowy”, „Komputer Świat”, „Newsweek” żalił się w rozmowie ze szwajcarskim dziennikiem „Neue Zürcher Zeitung” na temat „represji”, jakich doświadczają w Polsce „niezależne media” reprezentowane przez jego spółkę. Polegają one na „nie umieszczaniu przez polskie spółki Skarbu Państwa ogłoszeń i reklam” w wydawanych przez Ringera pismach.

Walder w pierwszej kolejności wyraził zaniepokojenie związane z planami polskiego rządu, które zakładają, że kapitał zagraniczny będzie miał maksymalnie 30 proc. udziału na polskim rynku medialnym. Podkreślił, że Ringer te zapowiedzi „traktuje bardzo poważnie” i są one od kilku miesięcy dyskutowana w spółce.

ZOBACZ: Dziennikarze „Newsweeka” celowo rozbijają godło i pozostają bezkarni!

Następnie stwierdził, że w ostatnim czasie wydawane przez spółkę pisma spotykają się w Polsce z nieprzyjemnościami. Polskie media publiczne i ośrodki wspierające obecny obóz rządzący atakują Ringera i jego przedsięwzięcia a spółki skarbu państwa nie chcą z nimi współpracować. – Firmy przyjazne rządowi, głównie spółki skarbu państwa, nie umieszczają swoich ogłoszeń w naszych mediach – powiedział Walder. Dodał, że w związku z takim stanem rzeczy Ringer traci rocznie miliony euro.

Szef niemiecko-szwajcarskiej spółki zaznaczył jednak, że jego spółka nie ma zamiaru wycofywać się z polskiego rynku. – Znamy te pogłoski. Uważamy, że są częścią politycznej gry. Są pozbawione wszelkich podstaw, pochodzą po części z najwyższych kręgów rządu lub ludzi z bliskiego otoczenia rządu. Wykluczam kategorycznie – i to również dotyczy grupy Axel Springer – że mielibyśmy wycofywać z Polski nasze gazety, czasopisma, czy portale internetowe: ani pojedynczo, ani wszystkie na raz. Co więcej, mamy plany, by w dalszym ciągu rozwijać się na polskim rynku – podkreślił. Dodał, że tego typu plotki to najprawdopodobniej „część zamierzonej działalności politycznej”.

ZOBACZ: Wojciech Sumliński: “TVN, Wyborcza, Newsweek to PODŁE MEDIA, które NISZCZĄ POLSKĘ!”

– Jesteśmy gotowi na to, aby przez parę lat ponosić ekonomiczne konsekwencje takiego działania. W historii przetrwaliśmy wiele takich ataków. Jesteśmy wytrwali – zakończył Walder.

Za: pch24.pl, Źródło: „Gazeta Polska Codziennie”, press.pl, wsensie.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,139FaniLubię
17,903ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy