w ,

Prokuratura poszukuje „tira widmo” pojawiającego się w sprawie śmierci posła Wójcikowskiego

Tragiczna śmierć konserwatywnego posła z klubu Kukiz’15, Rafała Wójcikowskiego, wywołuje coraz poważniejsze wątpliwości i rodzi pytania bez odpowiedzi. Obecnie prokuratura poszukuje kierowcy ciężarówki, która ominęła stojący na poboczu rozbity samochód parlamentarzysty – donosi „Rzeczpospolita”. Co więcej, śledczy dysponują nagraniem z wjazdu na trasę samochodu posła Wójcikowskiego, ale analogicznego materiału z poszukiwanym tirem… brak.

Rafał Wójcikowski zginął 19 stycznia 2017 roku w wypadku na trasie S8. Z nieznanych powodów jego volkswagen bora uderzył w barierki po lewej stronie jezdni, po czym samochód stanął na prawym pasie w poprzek. Lewą stroną „przeszkodę” ominął volkswagen caddy. Ta sztuka nie udała się z prawej strony kierowcy forda transita. Ten pojazd uderzył w samochód Wójcikowskiego.

Z relacji świadków wynika, że tuż po wypadku poseł Kukiz’15 wyszedł z samochodu, a po obejrzeniu szkód powrócił do pojazdu. Nierozwiązaną zagadką pozostaje wypadnięcie z samochodu akumulatora. Zdaniem ekspertów jest to niemożliwe w przypadku prawidłowego montażu (ZOBACZ WIĘCEJ).

Liczne wątpliwości pojawiają się również w sprawie interwencji służb ratunkowych (ZOBACZ WIĘCEJ).

Do wielu pytań dotyczących śmierci parlamentarzysty dołączyły kolejne. Jak donosi „Rzeczpospolita”, prowadząca śledztwo łódzka prokuratura poszukuje kierowcy ciężarówki, która również ominęła samochód posła.

Śledczy mają nagranie, jak Rafał wjeżdża na trasę, ale nie mają nagrania z tirem. Rozpłynął się – powiedział informator „Rzeczpospolitej”.

Informacje o poszukiwaniu kierowcy białego tira potwierdził dziennikowi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi. Ten samochód miał minąć pojazd Wójcikowskiego z prawej strony. W tym samym momencie z lewej minął go volkswagen caddy. Następnie za tirem przejechać miał ford, który uderzył w samochód posła.

Za: pch24.pl, źródło: „Rzeczpospolita”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

We Francji za krytykę aborcji możesz pójść siedzieć! Rada Konstytucyjna zatwierdziła cenzurę!

Witold Tumanowicz: Jesteśmy za tym, by w Polsce była spójność etniczna, kulturowa i religijna