Prokuratura zajmie się fakturami Mateusza Kijowskiego! Złożono zawiadomienie.

0
7566

Wydawać by się mogło, że sprawa faktur wystawianych przez spółkę należącą do Mateusza Kijowskiego i jego żony nie przysporzy liderowi KOD kłopotów natury prawnej. Jedynymi konsekwencjami miało być potępienie jego czynów przez część zwolenników i działaczy tzw. Komitetu Obrony Demokracji. Jednak wygląda na to, że to nie koniec problemów Kijowskiego. Do Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie wpłynęło bowiem zawiadomienie dotyczące faktur wystawianych przez MKM Studio. Tym samym, prokuratura sprawdzi czy nie doszło w tej sprawie do złamania prawa.

Jak podaje Radio Zet, zawiadomienie do prokuratury zostało złożone przez osobę prywatną i dotyczy ewentualnych nieprawidłowości przy transferowaniu pieniędzy pochodzących ze zbiórek KOD, którymi opłacano faktury wystawiane przez Kijowskiego i jego spółkę. Osoba zgłaszająca sprawę obawia się, że mogło dojść do oszustwa na szkodę KOD. Jak ustalili dziennikarze Radia Zet, prokuratura miała otrzymać również zawiadomienie w sprawie niepłacenia alimentów przez Kijowskiego, co z kolei ma działać na szkodę Funduszu Alimentacyjnego. Zgłaszający powołuje się na doniesienia medialne, a także wiedzę, że usługi, które świadczył Kijowski, na wolnym rynku mogłyby kosztować o wiele mniej niż w rzeczywistości zapłacono.

ZOBACZ: KOD: zebrano 120 tys. PLN – rozliczono 2 tys. PLN. Z czego utrzymuje się Kijowski? 

Sprawę faktur wystawianych przez MKM Studio i opłacanych ze środków Komitetu Obrony Demokracji ujawniono na początku stycznia. Okazało się, że na konto lidera KOD i jego małżonki przelano ponad 91 tys. zł, które rozłożono na sześć niezależnych wpłat – każda w wysokości 15 tys. 190 zł 50 gr brutto. Pieniądze były przelewane na podstawie faktur vat, które wystawiała spółka należąca do państwa Kijowskich. Firma zajmuje się świadczeniem różnego rodzaju usług informatycznych, które miały być wykonywane także na rzecz Komitetu Obrony Demokracji.

Środki, które finalnie znalazły się na koncie Mateusza Kijowskiego pochodziły z funduszu Komitetu Społecznego KOD. Oznacza to, że uprzednio zostały zebrane podczas zbiórek publicznych prowadzonych w trakcie manifestacji.

Źródło: radiozet.pl, PCh24.pl

Komentarze:

komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here