w ,

PRZECIW LEWICOWYM IDEOLOGIOM! Kanthak: “Konwencja Stambulska wprowadza pojęcie płci jako kwestii kulturowej”

Jan Kanthak z Solidarnej Polski był gościem w Programie 1 Polskiego Radia, rozmowa w dużej mierze dotyczyła szkodliwej konwencji stambulskiej:

Kiedy mówimy, że nie zgadzamy się na podważanie biologicznej płci i wprowadzanie nienormalnych konceptów ideologicznych do życia publicznego, to oskarża się nas, że jesteśmy przeciwnikami ochrony praw kobiet i zwolennikami przemocy domowej. – mówił Kanthak.

Ta konwencja wprowadza jakieś dziwne rozumienie płci, odchodzi od tego, że ktoś się rodzi kobietą, a ktoś mężczyzną, tylko wprowadza pojęcie płci jako kwestii kulturowej – stwierdził Jan Kanthak. Jak dodał, “konwencja zobowiązuje także państwa, aby prowadziły edukację w szkołach czy innych jednostkach publicznych, żeby doprowadzać do innego rozumienia płci”.

Zdaniem posła Solidarnej Polski, “lewicowe środowiska bardzo często wykorzystują wzniosłe hasła o ochronie praw kobiet, o tolerancji, o równouprawnieniu do tego, aby przemycać swoje ideologie”.

– Kiedy mówimy, że nie zgadzamy się na podważanie biologicznej płci i wprowadzanie nienormalnych konceptów ideologicznych do życia publicznego, to oskarża się nas, że jesteśmy przeciwnikami ochrony praw kobiet i zwolennikami przemocy domowej. Uważamy, że skoro konwencja zapewnia słabsze narzędzia chroniące ofiary przemocy domowej od tego, co już zrobiliśmy, a przy okazji są daleko idące wątpliwości związane z ideologią gender i zapisami, które mówią, że przemoc wywodzi się z religii czy kultury, no to mówimy: po co być członkiem takiego porozumienia?

Słychać wycie lewicy? Poseł Solidarnej Polski: “Żadne queer, czy inne 56 wymyślonych płci. Chrońmy polskie rodziny!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Polki najbezpieczniejsze w Europie

Zbigniew Ziobro: Wyższe kary za przestępstwa seksualne.