Przemysł FAKENEWS! Gazeta.pl, Wp.pl, naTemat.pl łgały w sprawie emerytury rzekomego 95-letniego powstańca warszawskiego! - PrawicowyInternet.pl
sobota, 30 maja, 2020

Przemysł FAKENEWS! Gazeta.pl, Wp.pl, naTemat.pl łgały w sprawie emerytury rzekomego 95-letniego powstańca warszawskiego!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Pamiętacie jak media grzały temat 95-letniego powstańca warszawskiego, któremu ustawa dezubekizacyjna miała istotnie obniżyć emeryturę? Sprawa przez kilka dni nie znikała z leadów i czołówek wielu popularnych porali internetowych. Teraz okazało się, że był to klasyczny FAKENEWS. Resort spraw wewnętrznych jednoznacznie wykluczył, aby 95-letni powstaniec był objęty zakresem ustawy dezubekizacyjnej. – “Osoba ta nigdy nie otrzymała żadnej decyzji o obniżeniu emerytury”, czytamy w komunikacie MSWiA. Pytanie – czy ktokolwiek przeprosi za rozsyłanie fałszywych informacji?

Przypomnijmy – media mainstreamowe kilka dni temu obiegł news o 95-letnim powstańcu warszawskim, któremu “władza PiS zabrała emeryturę”. Zgodnie z informacjami, jakie można było znaleźć na takich serwisach jak Gazeta.pl, Wp.pl czy naTemat.pl – ów powstaniec miał zostać objęty ustawą dezubekizacyjną.

W sprawie 95-latka interweniował nawet Rzecznik Praw Obywatelskich – Adam Bodnar. To on opublikował obszerne fragmenty listu wspomnianego powstańca, w którym ów weteran żalił się, że najpierw był żołnierzem AK, “zaplutym karłem reakcji” i osobistym wrogiem towarzysza Bieruta i Stalina, a teraz jest wrogiem Narodu i “osobistym wrogiem, ale czyim”?

Teraz okazuje się, że cała historia jest fejkiem. MSWiA wydało w tej sprawie specjalny komunikat, w którym wykazało, iż 95-latek, który zgłosił się do RPO nigdy nie był objęty zakresem ustawy dezubekizacyjnej. – “Osoba ta nigdy nie otrzymała żadnej decyzji o obniżeniu emerytury”, czytamy w komunikacie MSWiA.

Powstaje pytanie – czy którykolwiek z serwisów informacyjnych kolportujących newsa o tym, że “PiS pozbawił 95-letniego powstańca warszawskiego emerytury”, teraz przeprosi za to, że grzał zupełnie nieprawdziwy temat?

Pozostając w obrębie tej sprawy – świetną pracę wykonał Demaskator Propagandy, który na twitterze opublikował infografikę prezentującą “studium przypadku” medialnego kłamstwa o 95-letnim powstańcu:

Za: niewygodne.info.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,185FaniLubię
17,879ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy