w ,

Przypominamy jak PO traktowała dziennikarzy, którzy krytykowali ich działania! [WIDEO]

Przed chwilą Jan Grabiec z Platformy Obywatelskiej poinformował na Twitterze, że będzie “monitorować czy nie dochodzi do zwolnienia kogokolwiek z niezależnych dziennikarzy z ponad 20 redakcji dzienników regionalnych, 150 redakcji tygodników lokalnych czy 500 portali” przejętych od Niemców przez Orlen. Przypomnijmy zatem Panu Grabcowi w jaki sposób oni traktowali niepokornych dziennikarzy:

Fragmenty artykułu “Tak Platforma niszczyła media publiczne. Znanych dziennikarzy wyrzucali, lizusów odznaczali”:

  • “o czystkach, które nastąpiły po 2007 r., kiedy PiS straciło władzę. O tym, co wówczas się działo, przypomniała z trybuny sejmowej była dziennikarka TVP, poseł Joanna Lichocka. Wymieniła zwolnionych dziennikarzy – Bronisława Wildsteina, Rafała Ziemkiewicza, Krzysztofa Skowrońskiego, Marka Pyzę, Anitę Gargas, Katarzynę Hejke, Tomasza Sakiewicza, Jacka Sobalę, Michała Karnowskiego, Annę Sarzyńską, Piotra Skwiecińskiego, Wandę Zwinogrodzką, Artura Dmochowskiego i wielu innych”
  • W 2010 r. bezceremonialnie zwolniono Tomasza Sakiewicza. Władze Polskiego Radia, w którym prowadził program w paśmie „Trójka po trzeciej”, oskarżyły go o działalność antypaństwową. To dlatego, że zaprosił ks. Stanisława Małkowskiego i pozwolił mu na prezentację jego poglądów.
  • szykany wobec niego oraz jego współpracowników zaczęły się już po wyborczym zwycięstwie PO w 2007 r. Tomasz Sakiewicz i Katarzyna Hejke mieli zostać zatrzymani i doprowadzeni w kajdankach na rozprawę
  • Szef radiowej Trójki Jacek Sobala był aż dwukrotnie zwalniany z radia – po wyborach w 2007 r., a później w 2010 r. Za drugim razem po tym, jak zabrał głos po koncercie i mszy św. odprawianej w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej.

NEWS ROKU! Orlen wykupuje niemieckie Polska Press! To 170 lokalnych tytułów! To jest REPOLONIZACJA!

A jak zwolennicy PO dzisiaj traktują dziennikarzy? Obejrzyjcie poniższe nagranie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Hołownia uderza w Radio Maryja, chce rozliczać? Podsyca do czerwonego terroru względem Kościoła?

“Wałęsa, genów nie oszukasz! Wstyd!” Michał Gzowski trafnie ocenia Jarosława Wałęsę!