w

Przypomnijmy: Straty spowodowane przez Niemców po stłumieniu Powstania Warszawskiego wyniosły 45,3 mld $!

W 2004 roku, na polecenie Lecha Kaczyńskiego – ówczesnego prezydenta M. St. Warszawy – przygotowano ekspertyzę dotyczącą wysokości rachunku jaki potencjalnie można by wystawić Niemcom za zniszczenia dokonane w Warszawie w latach 1944-45. Opiewał on na gigantyczną kwotę: 45,3 mld $! I chodzi tylko o straty materialne (zniszczone budynki, infrastruktura)! Nikt nie podjął się bowiem próby wyliczenia finansowych odszkodowań za mordy dokonane na bezbronnych cywilach.

ZOBACZ: Powstanie Warszawskie – największy zbiór muzyki powstańczej!

45,3 mld dolarów to w przeliczeniu na złotówki po obecnym kursie ok. 176 mld zł, czyli połowa wszystkich wydatków polskiego państwa w 2016 roku. Na tak gigantyczną kwotę zostały wycenione zniszczenia jakich dokonali Niemcy w Warszawie po stłumieniu Powstania. I nie mówimy tutaj o czymś, co w praktyce nie powinno być mierzalne w pieniądzu, czyli o ludzkich istnieniach. Wyliczenia ekspertów ratusza Warszawy z 2004 roku skupiły się bowiem jedynie na stratach materialnych (budynki, ulice, infrastruktura).

W kontekście powyższego warto również przypomnieć, że w wyniku niemieckich opresji po 1.08.1944 r. śmierć poniosło ok. 200 tys. warszawiaków.

Za: niewygodne.info.pl

[td_block_5 custom_title=”Piosenki o Powstaniu Warszawskim:” category_id=”271″ limit=”12″ ajax_pagination=”load_more”]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Granice czasowo zamknięte dla muzułmanów? Duński polityk ma pomysł na przeciwdziałanie zagrożeniu

Niemcy: Irakijczyk zaatakował żonę krzesłem, a syna ugodził nożem [WIDEO]