w ,

Republikanie prezentują – MAPA WYDATKÓW WARSZAWY

Stowarzyszenie „Republikanie” przygotowało Mapę Wydatków Warszawy za 2016 rok. Jest to pierwsza z serii map wydatków, którą prezentujemy w tym roku. Mapa jest dostępna po kliknięciu na zdjęcie poniżej:

Prezentowana Mapa Wydatków została sporządzona na podstawie danych z wykonania budżetu miasta stołecznego Warszawy za 2016 r., który w postaci tabeli liczba jest skomplikowany i nieczytelny. Stworzona przez Stowarzyszenie „Republikanie” mapa ma na celu przedstawienie w możliwie jak najbardziej przystępnej formie struktury wydatków miasta. Teraz każdy mieszkaniec może zapoznać się z budżetem Warszawy i w łatwy sposób porównać proporcje wydatków i ocenić czy środki z jego podatków są wydawane we właściwy sposób.

Mapy Wydatków to autorski projekt Republikanów. Pierwsza Mapa Wydatków Państwa została zaprezentowana w 2012 roku przez Fundację Republikańską, następnie powstawały kolejne Mapy dotyczące wydatków, dochodów państwa i zatrudnienia w sektorze publicznym. Stowarzyszenie „Republikanie” od 2014 przygotowuje Mapy Wydatków samorządów m.in.: Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Gdańska, Sopotu, Malborka i innych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Delegalizacja islamu w Polsce? Działacz partii „Wolność” twierdzi, że jest to realne

Oko na gospodarkę: Niemcy dystansują Francję!