Robert Winnicki: W Polsce mamy dwa rodzaje władzy: ustawodawczo-wykonawczą i zamkniętą kastę sędziowską! - PrawicowyInternet.pl
sobota, 30 maja, 2020

Robert Winnicki: W Polsce mamy dwa rodzaje władzy: ustawodawczo-wykonawczą i zamkniętą kastę sędziowską!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

– Zasadne jest pytanie, czy dzisiejszy ustrój państwa polskiego to jest realny trójpodział. Czy sytuacja, w której władza ustawodawcza de facto powołuje wykonawczą to jest klasyczny trójpodział? Jest to jeden rodzaj władzy. Tym drugim zaś jest zamknięta kasta sędziowska – stwierdził podczas debaty na ustawą o Sądzie Najwyższym prezes Ruchu Narodowego, poseł, Robert Winnicki.

Zdaniem prezesa RN dzisiejsza debata w Sejmie w większym stopniu ma charakter polityczny niż prawny. – Na polityczną barykadę Sąd Najwyższy swoimi wypowiedziami, wyrokami, swoją aktywnością polityczną przez półtora roku wyprowadziła pani prezes Gersdorf – zaznaczył Winnicki.

– Czy na pewno z polskim sądownictwem jest wszystko w porządku, skoro na 51 spraw o uchylenie immunitetu sędziom stalinowskim, w 50 przypadkach zgromadzenia ogólne sądów odmówiły tego uchylenia? Czy to znaczy, że środowisko sędziowskie w Polsce jest zdrowe? Nie sądzę – stwierdził poseł Robert Winnicki.

Zdaniem prezesa Ruchu Narodowego to, co obecnie dzieje się z polskim sądownictwem wymaga gruntownej debaty państwowej na temat trójpodziału władzy.

Według Winnickiego obecnie na świecie kryzys przeżywa demokracja liberalna. – Demokracja powinna być wspólnotowa, narodowa, ale na pewno nie powinna być liberalna i nad tym musimy poważnie dyskutować – oznajmił prezes RN.

– Tryb, w jakim zaproponowana jest ta reforma nie ma charakteru poważnej reformy sądownictwa. To jest tryb, który ma za zadanie podgrzać emocje polityczne w środku sezonu ogórkowego. To jest pomysł na to, w jaki sposób jeszcze bardziej spolaryzować polski dyskurs publiczny – nadmienił Robert Winnicki.

W opinii prezesa Ruchu Narodowego jest coś jeszcze gorszego niż błędy legislacyjne i konstytucyjne – jest to błąd polityczny. Jego zdaniem, działania partii rządzącej dały paliwo polityczne PO, Nowoczesnej oraz lewicy.

– Dzisiaj to wy dajecie paliwo ideowo-polityczne lewicy i liberałom. Kiedy oni przez waszą nieudolność przejmą władzę, to wy ich motywujecie do tego, by poszli dużo dalej w lewackim i liberalnym deformowaniu państwa jak to ma miejsce na Zachodzie. To jest wasza odpowiedzialność za państwo i naród nie w tej kadencji, ale na dziesiątki lat – apelował do Prawa i Sprawiedliwości prezes Robert Winnicki.

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,182FaniLubię
17,888ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy