w ,

Robert Winnicki: W Polsce mamy dwa rodzaje władzy: ustawodawczo-wykonawczą i zamkniętą kastę sędziowską!

– Zasadne jest pytanie, czy dzisiejszy ustrój państwa polskiego to jest realny trójpodział. Czy sytuacja, w której władza ustawodawcza de facto powołuje wykonawczą to jest klasyczny trójpodział? Jest to jeden rodzaj władzy. Tym drugim zaś jest zamknięta kasta sędziowska – stwierdził podczas debaty na ustawą o Sądzie Najwyższym prezes Ruchu Narodowego, poseł, Robert Winnicki.

Zdaniem prezesa RN dzisiejsza debata w Sejmie w większym stopniu ma charakter polityczny niż prawny. – Na polityczną barykadę Sąd Najwyższy swoimi wypowiedziami, wyrokami, swoją aktywnością polityczną przez półtora roku wyprowadziła pani prezes Gersdorf – zaznaczył Winnicki.

– Czy na pewno z polskim sądownictwem jest wszystko w porządku, skoro na 51 spraw o uchylenie immunitetu sędziom stalinowskim, w 50 przypadkach zgromadzenia ogólne sądów odmówiły tego uchylenia? Czy to znaczy, że środowisko sędziowskie w Polsce jest zdrowe? Nie sądzę – stwierdził poseł Robert Winnicki.

Zdaniem prezesa Ruchu Narodowego to, co obecnie dzieje się z polskim sądownictwem wymaga gruntownej debaty państwowej na temat trójpodziału władzy.

Według Winnickiego obecnie na świecie kryzys przeżywa demokracja liberalna. – Demokracja powinna być wspólnotowa, narodowa, ale na pewno nie powinna być liberalna i nad tym musimy poważnie dyskutować – oznajmił prezes RN.

– Tryb, w jakim zaproponowana jest ta reforma nie ma charakteru poważnej reformy sądownictwa. To jest tryb, który ma za zadanie podgrzać emocje polityczne w środku sezonu ogórkowego. To jest pomysł na to, w jaki sposób jeszcze bardziej spolaryzować polski dyskurs publiczny – nadmienił Robert Winnicki.

W opinii prezesa Ruchu Narodowego jest coś jeszcze gorszego niż błędy legislacyjne i konstytucyjne – jest to błąd polityczny. Jego zdaniem, działania partii rządzącej dały paliwo polityczne PO, Nowoczesnej oraz lewicy.

– Dzisiaj to wy dajecie paliwo ideowo-polityczne lewicy i liberałom. Kiedy oni przez waszą nieudolność przejmą władzę, to wy ich motywujecie do tego, by poszli dużo dalej w lewackim i liberalnym deformowaniu państwa jak to ma miejsce na Zachodzie. To jest wasza odpowiedzialność za państwo i naród nie w tej kadencji, ale na dziesiątki lat – apelował do Prawa i Sprawiedliwości prezes Robert Winnicki.

https://www.youtube.com/watch?v=2S7SpGjrcTw

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Niemcy: w ciągu roku migranci „obrzezali” 10 tysięcy dziewcząt. Władze są bezradne!

2,1 mld osób na świecie nie ma dostępu do wody pitnej w miejscu zamieszkania, a ponad dwa razy więcej pozbawionych jest odpowiednich warunków sanitarnych