w ,

Rząd Beaty Szydło wesprze małe i średnie kluby sportowe

– Rząd Prawa i Sprawiedliwości zauważa potrzeby małych i średnich klubów sportowych, a Rządowy Program „Klub” to bezpośrednie wsparcie lokalnych środowisk. Wiemy, że to właśnie tam zaczyna się przygoda ze sportem młodych Polaków, którzy wyrastają na przyszłych mistrzów – powiedziała Premier Beata Szydło, która wraz z Ministrem Sportu i Turystyki Witoldem Bańką zainaugurowali drugą edycję Programu „Klub”.

Dodała, że dzięki tej inicjatywie wsparcie trafia tam, gdzie jest najbardziej potrzebne. Przypomniała, że w 2016 roku na Program „Klub” Rząd przeznaczył 24 mln zł, a w tym roku planuje się wydać 30 mln zł.

– Sport pokazuje, że z drużyną można wiele osiągnąć. Trenującej młodzieży życzę dobrych wyników i wielkiej satysfakcji. Spełniajcie swoje marzenia – powiedziała Premier Beata Szydło.

Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka zaznaczył, że w ramach Rządowego Programu „Klub” na dofinansowanie może liczyć prawie trzy tysiące klubów w Polsce.

– Małe i średnie kluby sportowe potrzebują naszego wsparcia. Obecność Pani Premier na dzisiejszym wydarzeniu pokazuje, jak ważne jest propagowanie sportu wśród młodzieży – stwierdził Minister Witold Bańka. Za: pis.org.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Feministki nie chcą lekarza sumienia. Ich zdaniem deklaracja wiary godzi w prawa człowieka

Polityk PO bezprawnie pobierał unijne dotacje na eko-plantacje? Kontrola ARiMR nie pozostawia wątpliwości