w ,

Są gotowi łapać byka za rogi – Ziobro o „młodych wilkach” Solidarnej Polski z okręgu tarnowskiego.

„To wspaniali, młodzi ludzie. Są dobrze wykształceni, bardzo aktywni, energiczni i gotowi „łapać byka za rogi” – realizować te idee i wartości, które są nam bliskie.” – tak o liderach Solidarnej Polski z okręgu tarnowskiego mówił podczas swojej wizyty w Tarnowie Zbigniew Ziobro.

Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro na początku lipca złożył wizytę w Małopolsce. Wspólnie z liderami Solidarnej Polski z regionu odwiedził Tarnów, Proszowice, Nowy Sącz oraz Kraków. Podczas konferencji prasowej w Tarnowie Minister Sprawiedliwości ogłosił dobrą informację – w związku z trudną sytuacją powodziową sprzed kilku tygodni, w ramach działalności Funduszu Sprawiedliwości kilkadziesiąt jednostek OSP w regionie pozyska nowe pompy szlamowe, ponieważ te obecnie posiadane mogły ulec znacznemu zużyciu podczas licznych akcji mających na celu ograniczanie niszczycielskich skutków powodzi.

Podczas wywiadu udzielonego dla telewizji Tarnowska.tv padło wystosowane przez redakcję Kuriera Tarnowskiego pytanie o czołowe postaci Solidarnej Polski w okręgu tarnowskim: Posłów Norberta Kaczmarczyka i Piotra Saka oraz Martę Malec-Lech – Członka Zarządu Województwa Małopolskiego.

Poseł Norbert Kaczmarczyk zasiada w Sejmie drugą kadencję. W swojej pracy skupia się na spotkaniach i częstych kontaktach z mieszkańcami regionu. Aktywnie wspiera jednostki OSP w całym okręgu. Dzięki jego staraniom szpital w Proszowicach pozyskał w ramach Funduszu Sprawiedliwości 350 tysięcy złotych na zwalczanie koronawirusa i zakup nowoczesnego sprzętu takiego jak bronchoskop i aparat EKG. Norbert Kaczmarczyk od początku kadencji odbył już ponad 100 spotkań z mieszkańcami okręgu. Otworzył 4 biura poselskie – w Tarnowie, Proszowicach, Szczucinie i Zakliczynie, gościnnie dyżuruje np. w Urzędzie Miejskim w Żabnie. Na jego barkach spoczywa także odpowiedzialność za organizowanie młodzieżówki Solidarnej Polski. Zbigniew Ziobro tak mówił w wywiadzie: „Pan Kaczmarczyk pracuje bardzo intensywnie z mieszkańcami okręgu. Jest rolnikiem – jestem wdzięczny, że mogę z nim współpracować, bo dużo więcej wiem od niego o problemach rolnictwa i o tym jak można je rozwiązać.”.

Piotr Sak jest sejmowym debiutantem. Mocno rozpoczął swoją karierę parlamentarną głośnym wystąpieniem w sprawie zmian w ustawach sądowych. Dzięki jego staraniom szpital w Dąbrowie Tarnowskiej pozyskał w ramach Funduszu Sprawiedliwości 200 tysięcy złotych na zwalczanie koronawirusa. Wspiera także jednostki OSP w regionie. Poseł Sak pełni kilka dyżurów w okolicznych Urzędach Miast i Gmin – między innymi w Gnojniku, Tuchowie czy Żabnie, a ponadto otworzył multibiuro poselskie w Dąbrowie Tarnowskiej. Minister Sprawiedliwości wskazał podczas wywiadu: „Pan mecenas Sak wykonuje kawał dobrej roboty jeśli chodzi o pracę prawniczą w Sejmie, ale też jeśli chodzi o pomoc prawną mieszkańcom Tarnowa.”.

Gdyby nie fakt, że jest to niemożliwie, to o Marszałek Marcie Malec-Lech można by powiedzieć to, że jest w kilku miejscach jednocześnie. W sposób szczególny zaangażowała się ona we wspieranie regionu w czasie pandemii COVID-19. Dzięki jej staraniom szpital w Brzesku pozyskał w ramach Funduszu Sprawiedliwości 400 tysięcy złotych. W czasie pandemii aktywnie włączyła się także w niesienie pomocy między innymi dla Domu Pogodnej Jesieni i Domu Zakonnego Redemptorystów w Tuchowie oraz wielu różnego rodzaju placówek opiekuńczych. Marta Malec-Lech wspiera jednostki OSP w regionie oraz działania mające na celu rozwój Województwa Małopolskiego. „Marszałek Marta Malec-Lech znakomicie angażuje się w sprawy Sejmiku Wojewódzkiego.” – podsumowuje Prezes Solidarnej Polski.

Na pytanie dotyczące rozbudowy struktur partii na południu Polski Minister Zbigniew Ziobro odpowiada optymistycznie: „To jest taka trójka młodych ludzi z okręgu tarnowskiego, którzy należą do liderów Solidarnej Polski i myślę, że w oparciu o nich Solidarna Polska będzie się w regionie bardzo rozwijać.”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Przyjaciel Tuska wyjawił sekret: “Donald Tusk wziął ślub kościelny by zostać premierem”

8 letni chłopciec skrzywdzony przez ideologów LGBT! Szokujące wyznanie [WIDEO]