w ,

Są oficjalne wyniki referendum: Wielka Brytania opuszcza Unię Europejską!

Wielka Brytania opuszcza Unię Europejską. Znamy już oficjalne wyniki referendum. Za Brexitem opowiedziało się 52 proc. głosujących (17 410 742 osób), za pozostaniem było 48 proc. (16 141 241). Frekwencja wyniosła 72,2 proc.

Szef kampanii namawiającej do Brexitu, Matthew Elliott powiedział w rozmowie z agencją Reutera, że nie ma potrzeby natychmiastowego uruchamiania art. 50” traktatu UE, który mówi o wyjściu ze Wspólnoty. David Cameron powinien rozpocząć nieformalne rozmowy z szefami innych rządów – dodał.

Brexit może mieć poważne konsekwencje dla jedności Wielkiej Brytanii – Jeśli okaże się, że Wielka Brytania opuści Unię Europejską, to brytyjski rząd „utraci wszelki mandat”, by reprezentować interesy mieszkańców Irlandii Północnej – oświadczył w piątek przewodniczący największej północnoirlandzkiej partii narodowej.

Z ujawnionej już części oficjalnych rezultatów wynika, że Szkocja i Irlandia Północna opowiedziały się za pozostaniem Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. Inaczej było w Anglii, choć wielkie miasta głosowały przeciw „brexitowi”.

Za: pch24.pl

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Kazimierz Sowa nie powinien nazywać się księdzem! To usłużny postokrągłostołowej nomenklaturze pupil TVN, Wyborczej i Newsweeka!

Brawo Bułgaria! Propagowanie radykalnego islamu będzie karane WIĘZIENIEM!