Są oficjalne wyniki referendum: Wielka Brytania opuszcza Unię Europejską!

0
15886

Wielka Brytania opuszcza Unię Europejską. Znamy już oficjalne wyniki referendum. Za Brexitem opowiedziało się 52 proc. głosujących (17 410 742 osób), za pozostaniem było 48 proc. (16 141 241). Frekwencja wyniosła 72,2 proc.

Szef kampanii namawiającej do Brexitu, Matthew Elliott powiedział w rozmowie z agencją Reutera, że nie ma potrzeby natychmiastowego uruchamiania art. 50” traktatu UE, który mówi o wyjściu ze Wspólnoty. David Cameron powinien rozpocząć nieformalne rozmowy z szefami innych rządów – dodał.

Brexit może mieć poważne konsekwencje dla jedności Wielkiej Brytanii – Jeśli okaże się, że Wielka Brytania opuści Unię Europejską, to brytyjski rząd „utraci wszelki mandat”, by reprezentować interesy mieszkańców Irlandii Północnej – oświadczył w piątek przewodniczący największej północnoirlandzkiej partii narodowej.

Z ujawnionej już części oficjalnych rezultatów wynika, że Szkocja i Irlandia Północna opowiedziały się za pozostaniem Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. Inaczej było w Anglii, choć wielkie miasta głosowały przeciw „brexitowi”.

Za: pch24.pl

Komentarze:

komentarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here