Serbowie wybrali nowego prezydenta. Aleksandar Vucić z Serbskiej Partii Postępowej. - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 1 czerwca, 2020

Serbowie wybrali nowego prezydenta. Aleksandar Vucić z Serbskiej Partii Postępowej.

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

W niedzielę (2 kwietnia) w Serbii odbyły się wybory prezydenckie, w których zdecydowane zwycięstwo w pierwszej turze odniósł Aleksandar Vucić z Serbskiej Partii Postępowej.

Zwycięzca zdobył 55% głosów, co dało mu zwycięstwo już w pierwszej turze. Drugie miejsce zajął były Rzecznik Praw Obywatelskich Sasza Janković z 9,4% głosów. Podobne poparcie uzyskał również kontrowersyjny komik Luk Maksimović.

Aleksandar Vucić do tej pory sprawował funkcje premiera kraju. Swoją karierę polityczną rozpoczął jako nacjonalista za rządów Slobodana Miloszevicza. Obecnie zarówno Vucić jak i jego partia odcinają się od tej ideologii i bliżej im jest do europejskiej chadecji. Jako premier był oskarżany o tendencje autorytarne i zarzucano mu ograniczanie wolności mediów. Mimo to, jego poparcie utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie z powodu znacznej poprawy koniunktury gospodarczej Serbii ostatnich lat oraz zmniejszeniu bezrobocia.

Nowo wybrany Prezydent gorąco popiera wejście Serbii do struktur Unii Europejskiej. Jednocześnie jednak pragnie utrzymać historyczny sojusz z Federacją Rosyjską. To polityka zgodna z tak zwaną: “Doktryną czterech filarów” która polega na utrzymaniu przyjaznych stosunków zarówno z Brukselą i Waszyngtonem, jak i też Moskwą oraz Pekinem.

Za: narodowcy.net

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,175FaniLubię
17,893ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy