Skrywana twarz eutanazji. W Belgii dużo wspomaganych samobójstw chorych psychicznie i z demencją - PrawicowyInternet.pl
niedziela, 31 maja, 2020

Skrywana twarz eutanazji. W Belgii dużo wspomaganych samobójstw chorych psychicznie i z demencją

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Pośród blisko czterech tysięcy osób poddanych w Belgii tak zwanej eutanazji na przestrzeni ostatnich dwóch lat, aż 124 cierpiały na zaburzenia psychiczne i behawioralne.

Zaprezentowany z początkiem października raport Belgijskiej Komisji Federalnej podaje sporo zastanawiających szczegółów na temat stosowanego w tym kraju procederu wspomaganego samobójstwa.
Okazuje się, że coraz częściej dochodzi tam do wyprawiania na tamten świat ludzi zaburzonych psychicznie, a także cierpiących na demencję.

Zjawisko to budzi w kraju niechlubnie słynącym z propagowania kultury śmierci coraz więcej wątpliwości pośród komentatorów, a także lekarzy psychiatrów. Pod koniec ubiegłego roku grupa kilkudziesięciu specjalistów wezwała nawet do zakazu poddawania tzw. eutanazji chorych psychicznie.

Krytycy dotychczasowych przepisów wskazują na młody wiek (20-30 lat) wielu spośród zabitych w asyście „służby zdrowia”.

Jak przeczytać można w raporcie, w latach 2014-2015 bynajmniej nie należały do rzadkości przypadki zabijania w majestacie prawa osób bynajmniej nie chorych śmiertelnie – stało się tak w wymienionym okresie między innymi po pięć razy wobec schizofreników i autystyków, ośmiokrotnie w przypadku dwubiegunowości, aż 29 w stosunku do cierpiących na demencję i aż 39 razy wobec dotkniętych depresją.

Za: pch24.pl, żródło: gosc.pl/Washington Post

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,178FaniLubię
17,889ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy