Za: barenakedislam.com
w , , ,

Słowacja otwarta na chrześcijańskich uchodźców. Przeciwko islamskim związkom wyznaniowym!

Słowacja utrudnia muzułmanom oficjalną rejestrację religii islamskiej. Do tego będzie potrzeba podpisów aż 50 tysięcy dorosłych obywateli. Obecnie na Słowacji mieszka tylko 3000 mahometan.

Nowe słowackie prawo wymaga, by wspólnoty religijne chcące oficjalnie zarejestrować swoje wyznanie przedłożyły pod odpowiednim 50 tysięcy podpisów dorosłych obywateli kraju. Choć teoretycznie dotyczy to wszystkich grup religijnych, kontekst jest przede wszystkim islamski. Jeszcze pod koniec 2015 roku, gdy rozpoczynał się kryzys migracyjny, premier słowacki Robert Fico deklarował, że jego kraj przyjmie wyłącznie chrześcijańskich uchodźców. Fico zapewniał, że w społeczeństwie Słowacji nie ma miejsca dla wyznawców Allaha.

Prawo praktycznie uniemożliwiające muzułmanom rejestrację swojego wyznania zostało zasadniczo uchwalone w grudniu. Jednak wobec prezydenckiego weta poddano je powtórnemu głosowaniu. Za nowelizacją opowiedziały się niemal wszystkie partie obecne w słowackim parlamencie.

https://www.youtube.com/watch?v=DwikzXA1jRY

Póki co zmiana nie ma większego znaczenia. Na Słowacji mieszka obecnie około 3000 muzułmanów, tymczasem wcześniejsze regulacje tak czy inaczej wymagały aż 20 tysięcy głosów poparcia rejestracji wyznania. W każdym razie nowelizacja znacząco odsuwa taką ewentualność w czasie. Jak tłumaczyli zwolennicy nowego rozwiązania, nie chodzi o dyskryminowanie muzułmanów, ale o umacnianie bezpieczeństwa państwa oraz działania prewencyjne.

Jeszcze kilka miesięcy temu premier Robert Fico deklarował, że „wszystkimi legalnymi środkami” będzie dążył do zapobieżenia „powstania zamkniętej społeczności muzułmańskiej na Słowacji”. Tylko w ten sposób można zmniejszyć zagrożenie terroryzmu bazującego na ekstremizmie islamskim.

Premier Fico doprowadził też w ostatnich dniach do powstania nowej jednostki policyjnej, której zadaniem ma być zwalczanie ekstremizmu – nie tylko islamskiego, ale także faszystowskiego – oraz terroryzmu. Jak argumentował polityk, chodzi o skuteczną prewencję, bo ekstremistów nie da się pokonać wyłącznie słowami.

Za: pch24.pl, źródło: Kathpress.co.at

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

NAJLEPSZE wystąpienia TOMASZA JASKÓŁY w Sejmie RP

Giełda zareagowała na deklarację Starbucksa o przyjęciu do pracy tysięcy imigrantów! ( ͡° ͜ʖ ͡°)