Słowacja otwarta na chrześcijańskich uchodźców. Przeciwko islamskim związkom wyznaniowym! - PrawicowyInternet.pl
sobota, 30 maja, 2020

Słowacja otwarta na chrześcijańskich uchodźców. Przeciwko islamskim związkom wyznaniowym!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Słowacja utrudnia muzułmanom oficjalną rejestrację religii islamskiej. Do tego będzie potrzeba podpisów aż 50 tysięcy dorosłych obywateli. Obecnie na Słowacji mieszka tylko 3000 mahometan.

Nowe słowackie prawo wymaga, by wspólnoty religijne chcące oficjalnie zarejestrować swoje wyznanie przedłożyły pod odpowiednim 50 tysięcy podpisów dorosłych obywateli kraju. Choć teoretycznie dotyczy to wszystkich grup religijnych, kontekst jest przede wszystkim islamski. Jeszcze pod koniec 2015 roku, gdy rozpoczynał się kryzys migracyjny, premier słowacki Robert Fico deklarował, że jego kraj przyjmie wyłącznie chrześcijańskich uchodźców. Fico zapewniał, że w społeczeństwie Słowacji nie ma miejsca dla wyznawców Allaha.

Prawo praktycznie uniemożliwiające muzułmanom rejestrację swojego wyznania zostało zasadniczo uchwalone w grudniu. Jednak wobec prezydenckiego weta poddano je powtórnemu głosowaniu. Za nowelizacją opowiedziały się niemal wszystkie partie obecne w słowackim parlamencie.

Póki co zmiana nie ma większego znaczenia. Na Słowacji mieszka obecnie około 3000 muzułmanów, tymczasem wcześniejsze regulacje tak czy inaczej wymagały aż 20 tysięcy głosów poparcia rejestracji wyznania. W każdym razie nowelizacja znacząco odsuwa taką ewentualność w czasie. Jak tłumaczyli zwolennicy nowego rozwiązania, nie chodzi o dyskryminowanie muzułmanów, ale o umacnianie bezpieczeństwa państwa oraz działania prewencyjne.

Jeszcze kilka miesięcy temu premier Robert Fico deklarował, że „wszystkimi legalnymi środkami” będzie dążył do zapobieżenia „powstania zamkniętej społeczności muzułmańskiej na Słowacji”. Tylko w ten sposób można zmniejszyć zagrożenie terroryzmu bazującego na ekstremizmie islamskim.

Premier Fico doprowadził też w ostatnich dniach do powstania nowej jednostki policyjnej, której zadaniem ma być zwalczanie ekstremizmu – nie tylko islamskiego, ale także faszystowskiego – oraz terroryzmu. Jak argumentował polityk, chodzi o skuteczną prewencję, bo ekstremistów nie da się pokonać wyłącznie słowami.

Za: pch24.pl, źródło: Kathpress.co.at

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,182FaniLubię
17,886ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy