https://www.youtube.com/watch?v=wnPXHD4_90Y
w , ,

Sondaż CBOS. Większość Polaków nie chce uchodźców! [WIDEO]

74 proc. badanych sprzeciwia się przyjmowaniu przez nasz kraj uchodźców z Bliskiego Wschodu i Afryki, przybywających do krajów UE. 22 proc. uważa, że powinniśmy ich przyjmować, a 5 proc. nie ma opinii w tej sprawie – wynika z sondażu CBOS.

W sondażu zwrócono uwagę, że relokacji sprzeciwia się trzy czwarte ankietowanych (wzrost o 7 proc. w porównaniu do poprzedniego badania), co jest najwyższą wartością spośród dotąd notowanych; przy czym dominującą odpowiedzią jest zdecydowany sprzeciw (43 proc.).

Za przyjęciem uchodźców opowiada się nieco więcej niż jedna piąta Polaków (spadek o 6 punktów procentowych w stosunku do grudnia 2016 roku).

Wyborcy PiS i Kukiz’15 na nie

W badaniu CBOS podkreślono, że stosunek do przyjmowana uchodźców jest związany z preferencjami partyjnymi. Wśród osób, które w hipotetycznych wyborach zagłosowałyby na PO lub na Nowoczesną, zdania są podzielone – niemal taki sam odsetek opowiada się za relokacją uchodźców, jak przeciw niej.

Z kolei zwolennicy PiS oraz ruchu Kukiz’15 są bardziej jednomyślni – większość spośród nich sprzeciwia się przyjęciu części uchodźców (odpowiednio 88 proc. i 90 proc.).

Za: TVP.info, PAP

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Córka Rostowskiego była „Misiewiczem” na długo przed samym Misiewiczem. Wówczas jednak mało kto się tym przejmował

Marek Jakubiak do posła PO: „Jak was nazwać inaczej, jak nie złodzieje?” [WIDEO]