Sorosowa Fundacja Batorego zostanie odsunięta od dysponowania pieniędzmi z Funduszy Norweskich. Kolejne nitka finansowania gender ucięta? - PrawicowyInternet.pl
wtorek, 26 maja, 2020

Sorosowa Fundacja Batorego zostanie odsunięta od dysponowania pieniędzmi z Funduszy Norweskich. Kolejne nitka finansowania gender ucięta?

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Prawica Rzeczypospolitej występuje do ministerstwa edukacji narodowej o odwołanie tzw. rozporządzenia antydyskryminacyjnego ogłoszonego przez minister Kluzik-Rostkowską. To ono stało się administracyjnym (bo przecież nie prawnym) uzasadnieniem wchodzenia organizacji politycznego ruchu homoseksualnego do szkół – mówi w rozmowie z tygodnikiem „Idziemy” Marek Jurek, poseł do Parlamentu Europejskiego.

W rozmowie dotyczącej w dużej części tzw. Funduszy Norweskich europoseł informuje w jaki sposób są w rzeczywistości wykorzystywane dostępne w nich środki, które z założenia mają wspierać „rozwój społeczeństwa obywatelskiego w słabszych ekonomicznie krajach UE”. – Operatorem Funduszu wobec organizacji pozarządowych w Polsce jest Fundacja Batorego. To dobra ilustracja roli George’a Sorosa, jako nie tylko głównego sponsora, ale i skarbnika międzynarodowej rewolucji społecznej– zaznacza.

Marek Jurek zaznacza, że Fundacja Batorego przekazuje z Funduszy Norweskich setki tysięcy złotych organizacjom homoseksualnym i genderowym, aby mogły prowadzić swą działalność również na terenie szkół. W jego opinii jest to łamanie Konstytucji RP. – Artykuł 72 Konstytucji mówi, że każdy obywatel ma prawo żądać od organów władzy publicznej ochrony dzieci przed demoralizacją. Nie tylko zwracać się o ochronę, ale żądać interwencji państwa – podkreśla.

Według szefa Prawicy RP tzw. programy pomocowe mające na celu „zaopatrzenie szkoły w komputery dla dzieci w zamian za zorganizowanie zajęć edukacji seksualne”, to w rzeczywistości „strukturalna neokolonialna korupcja” oraz „dezorganizacja społeczeństwa pod pretekstem pomocy.

Polskie władze natychmiast powinny uzgodnić zmianę operatora, tak by środki te były dzielone zgodnie z potwierdzonymi w polskim prawie wartościami społecznymi, na których opiera się Rzeczpospolita. Dotychczasowemu operatorowi należy powiedzieć „Sorry, Batory” – mówi europoseł. W jego ocenie pozwoli to w jakimś stopniu zatrzymać wsparcie finansowe, które otrzymują organizacje wykładające treści homoseksualne i promujące np. „rodziny biseksualne”.

Stanowisko Marka Jurka popiera wicepremier Piotr Gliński, szef resortu kultury i dziedzictwa narodowego. Z rozmowy, którą przeprowadził z nim portal wpolityce.pl wynika, że Fundacja Batorego przestanie dysponować Funduszami Norweskimi. Na razie jednak nie wiadomo, kto zajmie jej miejsce. – Partner norweski stawia pewne warunki, często bardzo ostre, co do sposobu operowania tymi pieniędzmi i kryteriów, według których będą one rozdzielane. Transza, która jest obecnie negocjowana, obejmuje ok. 800 mln euro. Z tego ok. 40 mln ma zostać przeznaczone na społeczeństwo obywatelskie, ale jeszcze nie jest wiadome kto będzie operatorem i jak te środki będą rozdzielane – zaznaczył Gliński.

Za: pch24.pl, źródła: „Idziemy”, wpolityce.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,233FaniLubię
17,864ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Spurek w jednym chórze z Niemcami i Rosją: “Przekop Mierzei to...

0
"Przekop Mierzei to inwestycja całkowicie zbędna, kosztowna i przede wszystkim szkodliwa dla środowiska. Dlatego wspieram petycję aktywistów/tek, który żądają zaprzestania prac na tym terenie"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy