w , , ,

Stal Mielec znowu w Ekstraklasie. Stoi za tym polityk PiS

Od ostatniego meczu w najwyższej klasie rozgrywkowej w Mielcu minęły 24 lata. Spadek klubu związany był z problemami finansowymi z jakimi borykał się cały tamtejszy region. W tym roku Awans Stali stał się faktem. Sprawę komentował europoseł Tomasz Poręba:

Awans Stali do Ekstraklasy to bardzo ważny element budowania tożsamości mieszkańców Podkarpacia – europoseł PiS i szara eminencja klubu z Mielca.

Od wielu lat mieszkam i pracuję na Zachodzie i wiem, jak ważną rolę w życiu lokalnej społeczności może odgrywać klub sportowy. To najprostszy sposób, żeby budować pozytywne emocje i pewność siebie ludzi, co potem przekłada się na wiele dziedzin życia – dodaje.

Ten awans był nam również potrzebny do tego, żeby pokazać się na mapie Polski, zyskać nowych, prywatnych sponsorów, zbudować trwałe i twarde fundamenty klubu, budować własną niezależność.

Nie od dziś wiadomo, że wszelkiego rodzaju wydarzenia sportowe potrafią zjednoczyć społeczności, szczególnie te lokalne. W tym wypadku z małą drużyną, beniaminkiem, łączy się wielkie oczekiwania. Pozostaje tylko życzyć powodzenia i brać przykład. W Polsce jest obecnie wiele regionów, które właśnie poprzez różnego rodzaju wydarzenia sportowe, mogłyby nieco polepszyć swój wizerunek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Mord na weselu. Chrześcijańscy męczennicy w Afryce

Karabach w Ogniu