w ,

„Stworzy możliwość znaczącego ograniczenia polskiej suwerenności!” Nie jest dobrze! Min. Ziobro po brukselskim szczycie

Zbigniew Ziobro jako prezes Solidarnej Polski wydał oświadczenie:
Rozporządzenie warunkujące korzystanie z należnego Polsce budżetu Unii Europejskiej od arbitralnej, politycznej i ideologicznej oceny Komisji Europejskiej niestety wejdzie w życie. Wynegocjowane Konkluzje Rady Europejskiej nie są obowiązującym prawem i mają wyłącznie charakter politycznego stanowiska. Stwierdzał to wielokrotnie w swoim orzecznictwie Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej.
Rozporządzenie, prawnie obowiązujące, stworzy możliwość znaczącego ograniczenia polskiej suwerenności. Pozwoli na ingerowanie Komisji Europejskiej w działalność prezydenta, parlamentu, rządu a nawet samorządów, w niemal każdej dziedzinie.
Rozporządzenie łamie też traktaty europejskie.
Wszystkie zagrożenia, o których ostatnio mówili liderzy Zjednoczonej Prawicy, stały się realne, ponieważ rozporządzenie wchodzi w życie bez jakichkolwiek zmian w stosunku do kwestionowanego tekstu.
Decyzja o przyjęciu rozporządzenia w pakiecie budżetowym bez prawnie wiążących zabezpieczeń jest błędem. Przed taką decyzją konsekwentnie publiczne przestrzegaliśmy od lipcowego szczytu Rady Europejskiej. Zarząd Solidarnej Polski zbierze się teraz, aby omówić skutki podjętej podczas szczytu decyzji.

 

Rozporządzenie warunkujące korzystanie z należnego Polsce budżetu Unii Europejskiej od arbitralnej, politycznej i…

Opublikowany przez Zbigniew Ziobro Czwartek, 10 grudnia 2020

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

PILNE! Akcja „ŚWIĘTA BEZ PIORUNA” Podpisz apel do TVP! Kukulska, Kayah, Pectus poparli proaborcyjne protesty!

Budka wyśmiany przez posłów. Co powiedział z mównicy sejmowej?