Symboliczne kary dla „bestii z Rimini”? Bandyci będą sądzeni we Włoszech i mogą wyjść z więzienia już po kilku latach... - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 25 maja, 2020

Symboliczne kary dla „bestii z Rimini”? Bandyci będą sądzeni we Włoszech i mogą wyjść z więzienia już po kilku latach…

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Włoskie władze odrzucają możliwość wydania Polsce sprawców brutalnego pobicia i wielokrotnego gwałtu, dokonanych na parze polskich turystów w Rimini. Prawdopodobnie trzech nieletnich bandytów, z racji swego wieku i pobłażliwego prawa, otrzyma bardzo niskie wyroki za swoje odrażające czyny.

Cosimo Ferri, wiceminister sprawiedliwości Włoch, rozmawiał na temat toczącego się postępowania z dziennikiem „Il Messaggero”. Według przedstawiciela rządu, gdyby Polska złożyła wniosek o ekstradycję czterech imigrantów, którzy dopuścili się napaści na parę turystów, prośba ta musiałaby zostać odrzucona.

„Nie sądzę, aby zarówno w przypadku ekstradycji, jak i ewentualnego europejskiego nakazu zatrzymania, była możliwość zaakceptowania tego typu wniosku” – stwierdził Ferri. Powodem tego byłby fakt popełnienia przestępstw na terenie Włoch i obowiązujące tam prawo.

Tymczasem opublikowane w miejscowych mediach analizy mówią, iż ze względu na łagodne traktowanie nieletnich przez włoski kodeks karny, liczący oficjalnie od 15 do 17 lat trzej sprawcy pobicia i gwałtów w Rimini mogliby stosunkowo szybko wyjść na wolność. Wprawdzie ciężki rozbój, zbiorowa przemoc seksualna i spowodowanie obrażeń obłożone są łączną karą ponad 20 lat więzienia, jednak można spodziewać się takiej ewentualnie tylko w stosunku do szefa bandy, 20-letniego Kongijczyka (na zdjęciu). Pozostali, jako niepełnoletni liczyć mogą na zmniejszenie tego wymiaru kary o jedną trzecią. O tyle samo wyrok może być skrócony w przypadku trybu przyspieszonego postępowania. Już po trzech latach w więzieniu sprawcy mogliby więc ubiegać się o przeniesienie z więzienia do placówki resocjalizacyjnej.

Źródło: wPolityce.pl, za pch24.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,248FaniLubię
17,844ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Spurek w jednym chórze z Niemcami i Rosją: “Przekop Mierzei to...

0
"Przekop Mierzei to inwestycja całkowicie zbędna, kosztowna i przede wszystkim szkodliwa dla środowiska. Dlatego wspieram petycję aktywistów/tek, który żądają zaprzestania prac na tym terenie"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy