Fot. Twitter / Stanislas Balcerac
w , ,

Symboliczne kary dla „bestii z Rimini”? Bandyci będą sądzeni we Włoszech i mogą wyjść z więzienia już po kilku latach…

Włoskie władze odrzucają możliwość wydania Polsce sprawców brutalnego pobicia i wielokrotnego gwałtu, dokonanych na parze polskich turystów w Rimini. Prawdopodobnie trzech nieletnich bandytów, z racji swego wieku i pobłażliwego prawa, otrzyma bardzo niskie wyroki za swoje odrażające czyny.

Cosimo Ferri, wiceminister sprawiedliwości Włoch, rozmawiał na temat toczącego się postępowania z dziennikiem „Il Messaggero”. Według przedstawiciela rządu, gdyby Polska złożyła wniosek o ekstradycję czterech imigrantów, którzy dopuścili się napaści na parę turystów, prośba ta musiałaby zostać odrzucona.

„Nie sądzę, aby zarówno w przypadku ekstradycji, jak i ewentualnego europejskiego nakazu zatrzymania, była możliwość zaakceptowania tego typu wniosku” – stwierdził Ferri. Powodem tego byłby fakt popełnienia przestępstw na terenie Włoch i obowiązujące tam prawo.

https://www.youtube.com/watch?v=ru4JRAftvVY

Tymczasem opublikowane w miejscowych mediach analizy mówią, iż ze względu na łagodne traktowanie nieletnich przez włoski kodeks karny, liczący oficjalnie od 15 do 17 lat trzej sprawcy pobicia i gwałtów w Rimini mogliby stosunkowo szybko wyjść na wolność. Wprawdzie ciężki rozbój, zbiorowa przemoc seksualna i spowodowanie obrażeń obłożone są łączną karą ponad 20 lat więzienia, jednak można spodziewać się takiej ewentualnie tylko w stosunku do szefa bandy, 20-letniego Kongijczyka (na zdjęciu). Pozostali, jako niepełnoletni liczyć mogą na zmniejszenie tego wymiaru kary o jedną trzecią. O tyle samo wyrok może być skrócony w przypadku trybu przyspieszonego postępowania. Już po trzech latach w więzieniu sprawcy mogliby więc ubiegać się o przeniesienie z więzienia do placówki resocjalizacyjnej.

Źródło: wPolityce.pl, za pch24.pl

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Grzegorz Braun: nie powtórzmy błędu z 1939 roku i nie dajmy wciągnąć się w wojnę

Patriotyzm konsumencki – tak, ale świadomie!