SZOK! Będziemy zmuszeni do zapłacenia 250 tysięcy euro za KAŻDEGO NIEPRZYJĘTEGO IMIGRANTA?

0
23344

Kolejny chory pomysł eurokomunistów z Komisji Europejskiej i kolejny powód, dla którego powinniśmy jak najszybciej wystąpić z Unii Europejskiej.

Kraj, który odmówi przyjęcia uchodźców, będzie musiał zapłacić nawet do 250 tysięcy euro kary za każdego z nich – o takiej propozycji Komisji Europejskiej, która ma zostać przedstawiona w środę, pisze w sobotę dziennik “La Stampa”, ujawniając szczegóły planu.

Według włoskiej gazety Komisja zaproponuje krajom członkowskim Unii małą reformę konwencji dublińskiej dotyczącej przyjmowania uchodźców. Zgodnie z tym projektem utrzymana zostanie odpowiedzialność przyjęcia ich przez pierwszy kraj, do którego dotrą. Ale uregulowana zostanie też kwestia ich rozmieszczenia we wszystkich krajach UE w przypadku masowego napływu, przekraczającego możliwości państwa, do którego przybywają. Kara za nieprzyjęcie uchodźców ma być wysoka i może wynieść nawet ćwierć miliona euro za każdą osobę. Ale kwota ta może się zmienić – dodaje gazeta.

“La Stampa” publikuje także wywiad z szefową unijnej dyplomacji Federicą Mogherini, która wyraziła opinię, że Europa zachowuje się “schizofrenicznie” w podejściu do kwestii migracji.

Oceniając politykę w obliczu kryzysu migracyjnego Mogherini stwierdziła: “Uznaje się, że problem przerasta możliwość samodzielnego rozwiązania go przez jakikolwiek kraj i prosi się o wspólną europejską odpowiedź, ale zaraz potem – nawet jeśli podjęto decyzję – nie wciela się jej w życie, wraca się na drogę narodową i zrzuca się winę na Europę”.

Pamiętacie panią Mogherini? To ona jako szefowa dyplomacji Unii Europejskiej rozpłakała się na konferencji prasowej dotyczącej zamachów w Brukseli. Osoba, która skompromitowała całą Europę, dzisiaj grozi między innymi Polsce. Szczyt absurdów.

Źródło: interia/wpolityce

Komentarze:

komentarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here