SZOKUJĄCE świadectwo kobiet wyzwolonych od Boko Haram! - PrawicowyInternet.pl
niedziela, 31 maja, 2020

SZOKUJĄCE świadectwo kobiet wyzwolonych od Boko Haram!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

NIGERIA: Uwolnienie dwóch dziewcząt porwanych dwa lata temu z Chibok przez Boko Haram!

19-letnia obecnie Amina Ali Nkeki została uratowana z rąk Boko Haram we wtorek 17 maja w Lesie Sambisa w pobliżu granicy z Kamerunem. Odnalazł ją w czasie rutynowego patrolu oddział straży obywatelskiej Civilian Joint Task Force, ugrupowania które zawiązało się, by pomóc w walce z Boko Haram. W chwili odnalezienia Amina była razem z czteromiesięcznym niemowlęciem (zob. zdjęcie).

Amina należała do grup 276 licealistek (w zdecydowanej większości chrześcijanek), które zostały porwane przez Boko Haram ze szkolnego internatu w Chibok 14 kwietnia 2014 r. Do chwili odnalezienia Aminy nieznany był los 219 z nich. Według relacji Aminy wszystkie pozostałe dziewczęta porwane z Chibok przebywają nadal w Sambisie, za wyjątkiem sześciu, które zmarły. Spośród 218 dziewcząt, których dotąd nie odnaleziono, ok. 170 należy do Kościoła Braterskiego EYN (Ekeklesiya Yan’uwa Nigeria).

nigeryjki

Rodzice porwanych dziewcząt przeżywają prawdziwe katusze. Przynajmniej 18 z nich zmarło na choroby wywołane stresem. Troje zostało zabitych przez islamistów. Wielu innych ma chroniczne problemy zdrowotne wywołane stresem.

Armia Nigeryjska podała do wiadomości, że 19 maja uratowała drugą z dziewcząt porwanych w Chibok. Jest nią Serah Luka, zapewne córka pastora, która jest obecnie otoczona opieką medyczną w przychodni w Biu w stanie Borno. W czasie tej samej akcji militarnej, która miała miejsce w pobliżu Shettima Aboh w regionie Damboa w stanie Borno, uratowano również niemal sto innych kobiet i dzieci przetrzymywanych przez Boko Haram. Wiadomość o uratowaniu Serah Luka nie została jeszcze potwierdzona przez rodziców dziewcząt porwanych z Chibok ani przez grupę Bring Back Our Girls (BBOG).

Jedna z uwolnionych dziewcząt opowiedziała, że porwane nastolatki były wielokrotnie gwałcone i sprzedawane w niewolę za równowartość 40$.

Choć należy cieszyć się z uwolnienia porwanych dziewcząt, to jednak trzeba pamiętać, że ich udręka może się jeszcze nie zakończyć i dlatego musimy stale otaczać je i ich rodziny modlitwą. Kobiety i dziewczęta uwolnione z rąk Boko Haram często stają się bowiem wyrzutkami w swoich lokalnych społecznościach z powodu przypisywanych im rzekomych związków z Boko Haram. Szczególnie narażone na ostracyzm są te młode kobiety, które w wyniku gwałtu zaszły w ciążę. Badania dowodzą, że Boko Haram stosuje gwałt jako narzędzie terroru w swojej wojnie o islamizację Nigerii. Kobiety i dziewczęta stają się celem ataków, są gwałcone i poniżane, ponieważ przynosi to dewastujące skutki dla lokalnych społeczności.

Za: fronda.pl Źródło: World Watch Monitor

 

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,181FaniLubię
17,886ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy