To ten “sympatyczny” chłopak poderżnął gardło 84-letniemu księdzu. Miał założoną opaskę elektroniczną!

0
16962

Młody islamista, który dokonał tej okrutnej zbrodni w kościele w Saint-Etienne-du-Rouvray był dobrze znany francuskim służbom. Nie bez przyczyny był pod policyjnym dozorem i nosił opaskę elektroniczną, która jednak była wyłączana od godz. 8.30 do 12.30, aby mógł się cieszyć większą swobodą i szybciej resocjalizować. Skorzystał z tego i w tym czasie poszedł zabijać.

Adel Kermiche, bo tak nazywa się ten który poderżnął gardło księdzu i zakonnicy, która walczy w szpitalu o życie, był zafascynowany Państwem Islamskim i chciał wyjechać, aby walczyć w szeregach bojowników tego państwa. Kiedy był jeszcze niepełnoletni próbował trasą przez Niemcy dostać się do Państwa Islamskiego. Został jednak złapany i z powrotem znalazł się we Francji pod nadzorem rodziców. Kiedy uzyskał pełnoletniość znowu podjął próbę dołączenia do walczących i przedostać się do Syrii. Tym razem złapano go na granicy tureckiej i deportowano do Francji. Dostał 2,5 roku więzienia. Ale po roku złagodzono mu karę i po wpłaceniu kary miał jedynie areszt domowy i policyjny nadzór w postaci opaski elektronicznej. Swojej zbrodni dokonał z kolegą, który tak jak on znajdował się na liście „S”, czyli liście osób podejrzewanych o poważne związki z terroryzmem!

Jak podają media, Adel był pod silnym wpływem wyczynów swojego kolegi Maxima Haucharda, znanego jako Abou Abdallah Al Faransi, który był egzekutorem Państwa Islamskiego, czyli zabijał jeńców, i którego wyczyny można było obejrzeć w Internecie.

Przypomnijmy, że całą swoją zbrodnię młodzi islamiści filmowali, a kiedy opuszczali kościół krzyczeli “Allah Akbar”. Napastnicy zostali zastrzeleni przez policję.

Za: dzienniknarodowy.pl, źródło: euroislam.pl

Komentarze:

komentarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here