w

Tolerancja po irańsku. Policja wystawia na pokaz afgańskich uchodźców w klatkach…

Policja w irańskim Szirazie umieściła schwytanych uchodźców afgańskich wewnątrz stalowych klatek i wystawiła na widok publiczny, donosi agencja prasowa ISNA. Obok nich pokazano też łamiących bezwzględny zakaz produkcji, sprzedaży i używania napojów alkoholowych, narkotyków oraz sprawców innych czynów zakazanych przez prawo irańskie. Akcja miała na celu „wykazanie skuteczności miejscowej policji”.

Afgańscy parlamentarzyści oprotestowali akcję oskarżając jej autorów o łamanie praw człowieka, godności ludzkiej oraz prawa międzynarodowego. Fotografie zaczęły szybko rozprzestrzeniać się za pośrednictwem serwisów społecznościowych i spowodowały gorące reakcje ludzi na całym świecie, zwłaszcza Afgańczyków i Irańczyków. Ale nawet wielu irańskich użytkowników na serwisach społecznościowych nazywa to działanie błędnym. Sina, irański użytkownik napisał:

– Podobnie Afro-Amerykanów umieszczano wewnątrz klatek 200 lat temu.

Shohab, inna Iranka, napisała:

– Jest to katastrofa, gdy widzisz takie wiadomości na stronach internetowych i czytasz komentarze, by odkryć, że połowa narodu popiera tę akcję.

Wielu irańskich użytkowników potępiło tę akcję i przeprosiło Afgańczyków. Reza, afgański facebookowicz, który był uchodźca w Iranie, a jest obecnie w Niemczech napisał:

– Z Iranem dzielimy język i religię. Ale kraje islamskie nie traktują cudzoziemców z szacunkiem.

Za: dzienniknarodowy.pl

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Wakacje na Ibizie: Ojciec i dwóch synów pocięci nożami i obtłuczonymi butelkami przez migrantów [WIDEO]

Nowoczesna i Partia Razem tracą środki z budżetu! Nowoczesna straci 5 milionów złotych dofinansowania! :D