Tolerancja po irańsku. Policja wystawia na pokaz afgańskich uchodźców w klatkach... - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 6 lipca, 2020

Tolerancja po irańsku. Policja wystawia na pokaz afgańskich uchodźców w klatkach…

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Policja w irańskim Szirazie umieściła schwytanych uchodźców afgańskich wewnątrz stalowych klatek i wystawiła na widok publiczny, donosi agencja prasowa ISNA. Obok nich pokazano też łamiących bezwzględny zakaz produkcji, sprzedaży i używania napojów alkoholowych, narkotyków oraz sprawców innych czynów zakazanych przez prawo irańskie. Akcja miała na celu “wykazanie skuteczności miejscowej policji”.

Afgańscy parlamentarzyści oprotestowali akcję oskarżając jej autorów o łamanie praw człowieka, godności ludzkiej oraz prawa międzynarodowego. Fotografie zaczęły szybko rozprzestrzeniać się za pośrednictwem serwisów społecznościowych i spowodowały gorące reakcje ludzi na całym świecie, zwłaszcza Afgańczyków i Irańczyków. Ale nawet wielu irańskich użytkowników na serwisach społecznościowych nazywa to działanie błędnym. Sina, irański użytkownik napisał:

– Podobnie Afro-Amerykanów umieszczano wewnątrz klatek 200 lat temu.

Shohab, inna Iranka, napisała:

– Jest to katastrofa, gdy widzisz takie wiadomości na stronach internetowych i czytasz komentarze, by odkryć, że połowa narodu popiera tę akcję.

Wielu irańskich użytkowników potępiło tę akcję i przeprosiło Afgańczyków. Reza, afgański facebookowicz, który był uchodźca w Iranie, a jest obecnie w Niemczech napisał:

– Z Iranem dzielimy język i religię. Ale kraje islamskie nie traktują cudzoziemców z szacunkiem.

Za: dzienniknarodowy.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,834FaniLubię
18,073ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

[WYWIAD] Ksiądz, który ratuje życia!

2
Wywiad nagrany 13 kwietnia 2019 roku, przed szczecińskim Marszem dla Życia. 💬 Wywiad z ks. Tomaszem Kancelarczykiem, prowadzącym Fundację Małych Stópek pomagającą kobietom w trudnej...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy