w ,

„Totalna opozycja mocno się radykalizuje”, „bezkarność rozzuchwala złoczyńców”

– Totalna opozycja mocno się radykalizuje. Posuwa się już nie tylko do słownych ataków – mówiła w programie „Minęła 8” Anna Maria Siarkowska (Patria Republikańska, klub parlamentarny PiS). Według Joanny Augustynowskiej (PO) to, co dzieje się na ulicach, jest efektem eskalacji konfliktu, w czym swój udział ma partia rządząca. Janusz Szewczak (PiS) ocenił, że politycy opozycji „tracą nerwy i rozum”, bo zdają sobie sprawę z tego, że już nie wygrają wyborów.

– W naszym życiu pojawiło się wiele zła – coraz bardziej bezczelnego, agresywnego i mającego poczucie bezkarności. Musimy mu się przeciwstawić – mówił lider PiS Jarosław Kaczyński podczas obchodów 92. miesięcznicy smoleńskiej.

– Gdy ci, którzy tam demonstrują – jeden z nich mówi już o tym, że trzeba czekać na zwłoki, że, niestety, nie ma jeszcze zwłok – kiedy w sposób haniebny obraża się kobiety, i to publicznie, przy kamerach, przy ludziach, to trzeba sobie powiedzieć: naszym zadaniem jest przywrócenie w Polsce przyzwoitości, normalności – podkreślił Jarosław Kaczyński.

Totalna opozycja mocno się radykalizuje”

– Totalna opozycja mocno się radykalizuje. Posuwa się już nie tylko do słownych ataków, wulgarnych, ale również zaczynają padać chociażby te jajka w stronę limuzyn rządowych. Zaczynają się ataki na siedziby partii rządzącej, myślę tutaj o pomazaniu w Szczecinie wejścia do biura jednego z posłów PiS – powiedziała Anna Maria Siarkowska (Partia Republikańska).

– Trudno, żeby posłowie opozycji odpowiadali za rzucanie jajkami. Ja nie przypominam sobie, żebym rzucała w kogokolwiek, takie generalizowanie jest naprawdę nie w porządku – zaprotestowała Joanna Augustynowska (PO). Oceniła, że ze strony obecnej władzy jest przyzwolenie na „pewne słowa i hasła”, które nakręcają niepotrzebne emocje, a „efektem eskalacji konfliktu jest to, co się dzieje na ulicy”.

Za: TVP.info

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Wnuk agenta NKWD domaga się państwowej ochrony dla Komorowskiego, Bolka i Kwacha!

SKANDALICZNE! Obywatel RP atakujący młodą dziennikarkę TVP nie ma sobie nic do zarzucenia!