Turcja: po nieudanym puczu tłum zdemolował katolicki kościół. Skandowano „Allahu akbar” - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 6 lipca, 2020

Turcja: po nieudanym puczu tłum zdemolował katolicki kościół. Skandowano „Allahu akbar”

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Po nieudanym zamachu stanu w Turcji nacjonalistyczni demonstranci zwrócili się przeciwko chrześcijanom. Tłum zdemolował katolicki kościół, antychrześcijańskich ekscesów było najpewniej więcej.

Jak informuje niemiecka Katolicka Agencja Informacyjna (KNA), manifestacje poparcia dla prezydenta Erdogana po nieudanym puczu częściowo przerodziły się w ponury antychrześcijański spektakl. Tłum wtargnął między innymi do katolickiego kościoła maryjnego w mieście Trabzon nad brzegiem Morza Czarnego. Świątynia została zdewastowana, bo manifestanci zarzucali chrześcijanom współodpowiedzialność za organizację zamachu.

Tłum miał skandować „Allahu akbar” oraz wymachiwać flagami Turcji oraz nacjonalistycznej Partii Akcji Narodowej (MHP). Wśród demonstrantów niszczących kościół mieli być przed sympatycy organizacji „Szare Wilki”, uważanej za ekstremistyczne i powiązane z terroryzmem skrzydło MHP.

ZOBACZ: Islamska Turcja; NAJWIĘKSZE ZAGROŻENIE dla Europy!

„Szare Wilki” to organizacja obecna także w Europie. Szczególnie silna jest w Niemczech, gdzie w kilkumilionowej tureckiej społeczności ma stabilną pozycję i pomimo wszelkich zastrzeżeń jest tolerowana przez rząd w Berlinie.

Według KNA zdemolowany kościół jest tym samym, w którym w 2006 roku zastrzelony został przez nacjonalistycznego nastolatka ks. Andrea Santoro. Kapłan wcześniej był przez kilka miesięcy podsłuchiwany przez turecką policję.

Ten sam kościół zdemolowano też podczas agresywnych manifestacji w 2011 roku.

Po nieudanym puczu proprezydenccy demonstranci mieli też wtargnąć do jednego z kościołów ewangelickich. Wobec poważnego chaosu informacyjnego, podaje KNA, nie sposób jednak podać bliższych informacji na ten temat ani zweryfikować szeregu innych doniesień o antychrześcijańskich ekscesach.

Za: pch24.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,834FaniLubię
18,073ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

[WYWIAD] Ksiądz, który ratuje życia!

2
Wywiad nagrany 13 kwietnia 2019 roku, przed szczecińskim Marszem dla Życia. 💬 Wywiad z ks. Tomaszem Kancelarczykiem, prowadzącym Fundację Małych Stópek pomagającą kobietom w trudnej...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy