Turcja walczy z chrześcijanami! Sprofanowano XIII wieczny kościół i zamieniono go w meczet! - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 1 czerwca, 2020

Turcja walczy z chrześcijanami! Sprofanowano XIII wieczny kościół i zamieniono go w meczet!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Jak podała agencja Fides, w Trapezuncie, w zabytkowym kościele bizantyjskim z XIII w. zniszczone zostały chrześcijańskie freski i mozaiki. Miał on być miniaturą najważniejszej bizantyjskiej świątyni średniowiecza, czyli kościoła Hagia Sophia z Konstantynopola. Po podbiciu Trapezuntu przez Turków w 1461 r. (a więc już po upadku Konstantynopola), zamieniono kościół w meczet.

Potem przyszli tutaj Rosjanie, którzy urządzili w nim skład szpital, a potem skład amunicji. Zdewastowana świątynię odrestaurowano w latach 60-tych XX w., urządzając w niej potem muzeum.

Trzy lata temu postanowiono przekształcić ją na mocy decyzji prezydenta Erdogana w meczet. Nie pomogły protesty chrześcijan, w tym patriarchy Konstantynopola. Adaptacja na meczet nie oszczędza zabytkowych chrześcijańskich fresków, przedstawiających scen przemienienia wody w wino, cudownego rozmnożenia chleba, dwunastoletniego Jezusa w Świątyni oraz wygnania Adama i Ewy z raju.

To nie jedyny przypadek kursu antychrześcijańskiego w ostatnich dniach. Kilka dni temu miejscowy gubernator – bliski współpracownik prezydenta – odwołał rekonsekrację prawosławnej cerkwi w Özlüce, której miał dokonać 7 maja ekumeniczny patriarcha Konstantynopola Bartłomiej I.

Za: dzienniknarodowy.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,175FaniLubię
17,893ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy